Egy első, három második és négy harmadik hely a tájfutó versenyeken

Pilisszentlászó közelében a hétvégén rendezték meg a Hosszútávú Országos Bajnokságot, valamit a Pontbegyűjtő Csapat Országos Bajnokságot. A terep mindenki számára újdonság volt, ugyanis 30 éve nem rendeztek a területen tájfutó versenyt.

Vonyó Péter szakmai vezető így értékelt.

Nagyon elégedett vagyok versenyzőink teljesítményével. A szombati napon olyan helyen versenyeztünk, ahol évtizedek óta nem volt tájfutó rendezvény. A terep meredek oldalai és nagy szintkülönbségei nehéz fizikai kihívás elé állították a mezőnyt. Szakosztályunkból közel ötvenen indultak az ob-n. A teljesen ismeretlen terület, szinte az egész mezőnynek nagy kihívást jelentett. A vasárnapi csapatbajnokság nagyon változatos, érdekes terepen zajlott. Azért is elégedettek lehetünk, mert sokan végeztek a mezőnyök első felében, és ez összességében előrelépést jelent. Az hogy három utánpótlás csapatunk is dobogós lett, egyértelműen jelzi, hogy jó úton járunk. A hétvégén is kétnapos verseny lesz Miskolcon, amely az év utolsó rendezvénye. Szombaton az éjszakai versenyt, vasárnap az egyesületi váltott rendezik. Oda a távolság miatt is, kevesebben, mintegy 20 fővel megyünk, és ott is jó eredményeket várok.

A szombaton rendezett egyéni futamon többeknek életükben először sikerült pódiumra állniuk, és sokan végeztek a mezőny első felében.