Baumholczer Máté részt vett tájfutók Világkupa versenyén

A csehországi Česká Lípá-ban rendezték a Tájékozódási futók Világkupa versenyét, amelyen Baumholczer Máté a PVSK versenyzője is részt vett a magyar válogatott tagjaként.

Vonyó Péter a PVSK tájfutóinak szakmai vezetője a következőket mondta el a versenyről, és Máté szerepléséről.

Mivel ez Csehországnak egy nagyon védett területe, ritkán látogatható, és nagyon kevés versenyt rendeznek, például itt volt 1972-ben a világbajnokság. A terep kiváló, aki ide eljut annak nemcsak nagy élmény, de igazi izgalmas kihívás is. Annyit kell tudni a Vk futamokról, hogy ezeken egy nemzetből többen is indulhatnak, ezért lényegében erősebb a mezőny, mint egy világbajnokságon. Tehát, nem három finn, nem három norvég, három svéd, három svájci ellen kellett helytállni, hanem hat ellen. Ezzel talán érzékeltettem a nehéz körülményeket, és a rendezvény színvonalát.

Itt is igaz az a mondás, hogy nem elsősorban az eredmény volt a fontos, hanem az, hogy Máté a válogatott tagjaként eljutott erre a világkupa versenyre, és jól helytállt. Sprintben 60. lett, ami ebben a mezőnyben igen jó eredmény. A sprint váltóban a 2. csapatban indult, huszonötödik helyen ért célba, de mivel csak az első csapat eredménye számít, összességében a 40. helyet szerezték meg.

A két egyéni számban középtávon a 88., hosszútávon a 67. helyen ért célba. Ez utóbbinál a 13 kilométeren 1000 méter volt a szintkülönbség. Úgy gondolom, nagyon jó volt, hogy egy kiváló versenyzője a PVSK-nak ismét ott lehetett egy rangos világversenyen.