Baumholczer Máté jól szerepelt a felnőtt világbajnokságon

A svájci Felnőtt Tájékozódásifutó Világbajnokság utolsó száma a váltó volt. A versenyre a hosszútávot keresztező területeket használták. A magyar válogatott tagjaként a háromtagú csapatban ott volt és remekelt, Baumholczer Máté, a PVSK tájékozódási futója is.

A férfiaknál az első körben Ormay Mihály a harmadik hullám elején érkezett, és a 16. helyen váltott 5’41” hátránnyal. A második kör elején négy váltó meglépett a többiektől, de Jónás Ferenc egy jó futással előre hozta a magyar váltót a 12. helyre.

Az utolsó futóknál nem történt változás az első hat helyen. Baumholczer Máté előbb viszont megelőzte az ukrán váltót, majd a végén lehajrázta a németet, így a 10. hellyel az első tízbe került a magyar váltó, ami a 2011-es francia vb kilencedik helye óta nem sikerült.

A világbajnokság legeredményesebb nemzete Svájc lett, az összes érem majdnem felét ők szerezték meg. Tove Alexandersson és Matthias Kyburz lettek a legsikeresebb sportolók, mindketten két arany- és egy ezüstéremmel mehettek haza.

Éremtáblázat:

1. Svájc 3-4-0
2. Svédország 2-1-2
3. Norvégia 1-0-2
4. Finnország 0-1-1
5. Ausztria 0-0-1

Máté és a magyar váltó teljesítményét a PVSK tájfutóinak szakmai vezetője, Vonyó Péter értékelte.

A magyar váltó és ezen belül Máté óriásit teljesített. Tudni kell, hogy egy váltó jó szereplése nagy mértékben a befutó teljesítményétől függ. Ő az, aki megnézi ki van előtte, vagy mögötte, és számolhat a jobb teljesítmény érdekében. Ahhoz, hogy Máté le tudta előzni az ukránokat, és lehajrázta a németeket kellett a másik két fiatal magyar váltótag kiváló teljesítménye is. Ez 12 év óta a legjobb teljesítménye a magyar férfi felnőtt váltócsapatnak, és ehhez az eredményhez Máté is alaposan hozzájárult.