Az idén is átfutottak a Mecseken tájékozódási futóink

Az útvonalat a PVSK egyik sikeres, ma is tevékeny távfutója, Ijjász István talált ki, még 1973-ban. A hagyomány folytatásaként a Tájékozódási futó szakosztályunk 2022-ben felelevenítette, majd 2023. január 22-én vasárnap, ismét megrendezte a „Mecsek átfutás”-t.

Az útvonal Mecseknádasd Szent István kápolna-Zobákpuszta-Árpád tető-Remeterét-Hetvehely Erdőháza közötti változatos tereppel rendelkező szakasz volt.

Az eseményen több mint húsz fő indult, nem tudjuk pontosan, mert voltak olyanok, akik menet közben csatlakoztak. - Ezt már Lipp József szakosztályvezető mondta, aki ott volt a rajtnál. - A teljes távot, ami kb. 44 km, ketten futották végig, a többiek egy-két szakaszt teljesítettek. Az egyes állomásokon frissítési lehetőség, a hetvehelyi célban pedig forró tea várta a résztvevőket. A futók dolgát a frissen leesett, mintegy 15 cm-es hó is akadályozta, de ez viszont arra is jó volt, hogy a résztvevők egy hatalmas hóembert építettek a táv végén.

Vonyó Péter szakmai vezető, aki maga is futott a táv első szakaszán, így értékelt.

Az alapozás közepén vagyunk, de ennek ellenére ez nemcsak egy jó móka volt, hanem extra körülmények között, extra teljesítményt igénylő, szakmailag abszolút pozitíven értékelhető különleges edzés is. Arra is jó volt, hogy legyen néhány versenyzőnknek alkalma egy hosszabb távú év eleji futásra. A kiváló teljesítmények is azt bizonyítják, hogy ha nagyon akar az ember, akkor a rendkívüli körülményeket leküzdve, azt meg tudja csinálni, függetlenül attól, hogy hány éves.

A vasárnapi Mecsek átfutáson a teljes távot ketten teljesítették, Kovács Bálint és Rácz Gábor. Az elsők közt beérkezők pihenőkkel együtt, 5 óra 15 perc körüli időkkel teljesítették a távot.