Ötödik alkalommal kupagyőztes a PVSK párosa

A profi petanque-osok mellett amatőrök is részt vettek a Baranya Kupán.

Tizenegyedik alkalommal rendezték meg hétvégén a Baranya Kupát Pécsett. Az esemény hagyományosan olyan kupaverseny, ami nyílt, az idei évben azonban le kellett szűkíteni a kört azokra a játékosokra, akik rendelkeznek versenyengedéllyel.

A verseny négy fordulós svájci rendszerű selejtezővel indult, innen három PVSK-s duó jutott a legjobb 8 közé, Kovács Zoltán - Gál Károly, Kónya Dániel - Kutasi Péter és Spengler Péter - Tálosi Krisztián. A végső győzelmet a PVSK csapata, Kovács Zoltán - Gál Károly párosa nyerte, ezzel a címvédés mellett most már az ötödik kupagyőzelmüket aratták. Tálosi Krisztián a szakosztály vezetője elégedetten nyilatkozott a kupa lebonyolítása után.

Összességében nagyon sikeres napot zártunk, hazai győzelem született, jó alkalmat teremtettünk a kezdőknek is a gyakorlásra és mindenki jó érezte magát. Elégedetten nyilatkoztak a technikás pályáról, külön köszönet a PSN Zrt-nek, hogy helyszínt biztosítottak a versenynek!

A kupán 14 felnőtt és 3 utánpótláskorú játékos indult PVSK-színekben, azoknak akik nem jutottak tovább „B” versenyt rendeztek.

A mi szakosztályunk is bővült, azt majd meglátjuk, hogy az újak lelkesedése megmarad-e hosszú távon. Még a verseny előtti napokban is alakult a mezőny, voltak, akiknek le kellett mondaniuk az indulást betegség miatt, végül 25 páros indult. Az utánpótlás korú versenyzőknek egyéni versenyt hirdettünk, itt 7 gyerek versenyzett. Érdekességként szerveztünk külön ügyességi versenyt is, lefektetett autógumiba kellett a golyókkal betalálni. Egy sporttársunk pedig rögtönzött tippjátékot szervezett, ahol a verseny végeredményét lehetett megtippelni, ahol egy telitalálatos szelvény is volt.

A PVSK Petanque szakosztálya a folytatásban május 29-én Tatabányára utazik Duplett Országos-bajnokságra.