Egy újabb sikeres éven van túl a PVSK pétanque szakosztálya

Szinte megszámlálhatatlan trófeával, bajnoki címmel és nemzetközi szinten is értékes helyezéssel örvendeztettek meg minket a tavalyi éveben pétankosaink. A férfiak mezőnyében a PVSK versenyzője, Nagy László lett az év játékosa. Ráadásként az év végére még egy sportdiplomáciai siker részese is lett a szakosztály.

Tálosi Krisztiánt, pétanque szakosztályunk vezetőjét kértük meg, hogy értékelje a mögöttünk hagyott 2022-es esztendőt.

Egy kis hiányérzet mellett összességében jól sikerült a pétanque szakosztály tavalyi szezonja. Az előző években megszokhattuk, hogy több versenyszámban is bajnoki címeket, érmeket szereznek a versenyzőink, így volt ez 2022-ben is – kezdte a tavalyi év értékelését Tálosi Krisztián. Az év elején új versenyszámként került a versenynaptárba a mix triplett ob (három fős férfi, női vegyes összetételű csapatokkal), ahol a téli fedett pályás és a szabadtéri ob-n is mindjárt PVSK győzelem született (Gál Károly, Nagy László a VHSE-s Krenhardt Eszterrel).

A duplett bajnokságon Tálosi Krisztián és Berta Ádám jóvoltából ünnepelhettünk ismét bajnoki aranyat, ezzel a páros vb-re történő kvalifikáció is sikerült.

Kis üröm az örömben, hogy egy héttel a duplett ob előtt a csapatbajnokságon hajszállal lemaradtunk az aranyéremről, így 2021 után ismét "csak" a második helyet tudtuk megszerezni. Az őszi PVSK rendezésű triplett országos bajnokságon az első két helyen is volt hazai érdekeltségű csapat. Kónya Dániel csapatával arany, Nagy László, Gál Károly és Kovács Zoltán ezüstéremnek örülhetett (Dani ezzel triplett válogatott is lett). A vegyes páros ob-n adós maradt a jó eredménnyel a szakosztály, a kilövő bajnokságon Nagy László, a veterán (+55) triplett ob-n Kiticsics Attila révén egy újabb ezüstéremmel gazdagodtunk.

Az év utolsó bajnoki versenyén az egyéni bajnokságon Nagy László szerezte meg az első helyet. Egész éves teljesítményével egyébként ő lett az év legjobb férfi versenyzője.

Szép nemzetközi eredmények is születtek: A Gál-Nagy-Kovács trió júniusban megnyerte a Centrope Cup ausztriai fordulóját, ami nagy sportsiker. Kiticsics Attila a szlovákiai Centrope Cup vasárnapi páros versenyén lett aranyérmes, Tálosi Krisztián két francia csapattársával megnyerte a Nemzetközi Szigliget Kupát! Kutasi Péter és Tálosi Krisztián tagja volt a dániai páros-vegyespáros-egyéni vb csapatnak, de ott nem sikerült jó eredményt elérni.

A versenypályákon kívül is sikeres volt a szakosztály tavalyi éve. Két nemzetközi meghívásnak is eleget tehettünk. A sportág hazájában Franciaországban nagy presztízsű nemzetközi versenyen vehetett részt Tálosiné Mocsirán Ágnes, Kutasi Péter, Kónya Dániel és Tálosi Krisztián Fréjusban. Ági tagja volt továbbá a Palavas-les-flots-ban megrendezett nemzetközi női tornán részt vevő keretnek is, amire a hazai ranglista helyezése jogosította fel.

A koronavírus járvánnyal kapcsolatos korlátozások sokáig hátráltatták a sportág népszerűsítését, de tavaly ősszel már több száz iskolás gyerek tudta kipróbálni a péntanque-ot sportnap keretében.

Sportdiplomáciai sikerrel zárult az év, Tálosiné Mocsirán Ágnest választotta a Magyar Pétanque Szövetség közgyűlése a szövetség alelnökévé, amihez sok szeretettel gratulálunk!