Beindult a szezon a pétanque szakosztály számára is

Budapesten kezdte meg az idei év küzdelmeit pétanque szakosztályunk, és azóta több versenyen is részt vettek.

Nem egyszerű a dolga télen annak, aki ezt a sportágat űzi, hiszen egy olyan csarnok van csak az országban, ahol rendszeresen lehet edzéseket és versenyeket is szervezni.

A budapesti csarnokban is csupán négy pálya van, ezért a lehetőségek korlátozottak. Emiatt csak kis létszámú kupákat szerveznek, hogy átvészeljük a telet. Az első ilyen felkészülési kupán Babai Gáborral a második helyet szereztük meg – kezdi Tálosi Krisztián.

Majd jött a január végi válogató verseny négyes döntője, melybe az őszi triplett bajnokság megnyerése jogán került be Krisztián és csapata (Babai Gábor, Kutasi Péter és Kopasz Zoltán). Február közepén rendezték meg a következő téli kupát, ahol PVSK-győzelem is született, ugyanis versenyzőnk, Kónya Dániel Tóth Tamással és Borbély Zsolttal az első helyen végzett, a Gál Károly, Nagy László és Kovács Zoltán trió a második, Kutasi Péter Babai Gáborral és Kopasz Zoltánnal kiegészülve pedig a negyedik helyet szerezte meg.

A téli sorozat következő állomása egy duplett verseny lesz február 27-én, majd a széria március 13-án zárul.

Az idei versenynaptár még készülőben van. Ami minket illet, egyelőre a május 8-i Baranya kupa megrendezése van tervben. Szoktunk még egyéni kupát is szervezni, azonban annak nincs még meg az időpontja – zárta le a szakosztályvezető.