A válogatóversenyek megnyerésével zárták az évet pétanque játékosaink

Nagyon eredményes napot zárt a PVSK Pétanque Szakosztály a szomódi pályán rendezett válogató versenyen.

Ismét örömteli hírek érkeztek pétanque-osainktól, Tálosi Krisztián szakosztályvezető szép sikerekről számolt be:

A női és férfi mezőnyben is érdekeltek voltunk, Tálosiné Mocsirán Ágnes csapatával (Kocsis-Simon Ágnes, Liszkai Rebeka PVMSK, Oláh Krisztina SPC) valamint a Gál Károly, Kovács Zoltán, Nagy László alkotta csapat a Balaton SE-s Bús Benedekkel lépett pályára azért, hogy jövőre ők képviselhessék Magyarországot az aktuális világversenyen.

A küzdelmes nap végén mindkét csapatunk örülhetett, a hölgyek egy vereséggel és három győzelemmel, a férfiak veretlenül nyerték a versenyt és szerezték meg a válogatottságot.

Ezzel a két versennyel az idei bajnoki szezon véget ért. Az évad kiértékelése még hátra van, de összességében elmondható, hogy ismét sikeres évet zártunk. Külön öröm, hogy a férfi bajnoki aranyérmek mellett vegyes kategóriákban, női mezőnyben és Tartós Eszter révén ifjúsági korcsoportban is van idén bajnokunk. Kiemelendő, hogy az év végén az országos női ranglistán Tálosiné Mocsirán Ágnes az élen végzett, a férfiaknál pedig a Balaton SE-s Bús Benedek mögött négy PVSK versenyző található.