A PVSK versenyzője vitte el a vándorserleget

Hétvégén rendezték a Lauber Dezső Sportcsarnok parkolójában az 5. Egyéni Kupát, ahol a PVSK pétanque szakosztályának versenyzője, Kovács Zoltán nyerte a vándorserleget.

Bár az előrejelzés miatt előzetesen lehetett ok az aggodalomra, az időjárás kegyes volt a versenyzőkhöz, így kellemes koraőszi időben zajlott a megmérettetés.

Összesen 25 induló versengett egymással a győzelemért, a négyfordulós selejtező után a legjobb 16 egyenes kiesésben küzdött tovább. A legjobbak közül végül a PVSK-s Kovács Zoltán nyert, aki a döntőben a VHSE versenyzőjét, Bús Benedeket győzte le. A harmadik helyen Molnár Csaba végzett (Budapest Pétanque SE), a negyedik pedig Nagy László lett (PVSK).

A győztes, Kovács Zoltán (bal), és Tálosi Krisztán, szakosztályvezető

A legjobb 16 közül kiesett játékosok számára kiírt „B” versenyt Fabien Clerc (Szomód) nyerte.

Az autógumiba dobó ügyességi verseny győztese Todenberg Roland (Balaton SE) és Kovács Zoltán (PVSK) lett.