Ökölvívóink elmúlt évi szereplését értékeltük

Az előző évben megrendezett versenyeken nagyon szép eredményeket értek el a PVSK ökölvívói.

Alvics Gyula szakmai vezetőt arra kértem, értékeljük az elmúlt esztendő versenyeit, és az ott elért eredményeket.

Rendhagyó módon, a végén kezdem, ugyanis a Győrben rendezett 98. Papp László Elit Felnőtt Magyar Ökölvívó bajnokság döntőjében, Cservenka Róbert (75 kg) nyert és első helyet szerzett, Samu Ferenc Péter (60 kg) második lett. A versenyzőket fogadta Czerpán István elnök úr is, és megköszönte a kiemelkedő teljesítményt. Ez nagyon szép befejezése volt ez az évnek. Edzőkollegáim segítségével, közülük is Borovics Zoltánt kiemelném, értük el nagy sikereinket az elmúlt évben, amelyek közül, nem időrendi sorrendben emelnék ki néhányat.

Az Énekes István Emlékversenyen Samu Ferenc Péter 60 kg-ról, 64-kg-ra ment fel, és ezért az így kivívott ezüstérme nagyon szép teljesítmény volt.

A Budapesten rendezett Kőbánya Kupán három Junior korosztályú versenyzőnk közül Horváth Gábor (52 kg.) és Laskovics Bence (66 kg.) első, Borovics Balázs (60 kg.) a második helyen végzett..

Nyáron érkezett hozzánk Vecsésről Hoffmann Réka, aki mostanra már teljesen utolérte magát, és az elmúlt félévi eredményei is ezt bizonyítják.

A lengyelországi Kielce-ben rendezett Női és Férfi Ifjúsági Világbajnokságon résztvevő magyar ökölvívók között két PVSK-s, Hoffmann Réka (81 kg) és Samu Ferenc Péter (60 kg) is szerepelt. Réka +81 kg-ban, bár nem került a négy közé, lényegében a női nehézsúlynak megfelelő súlycsoportban indult a lengyelországi világbajnokságon. Úgy gondolom, a vártnál sokkal jobban helytállt az indiai versenyző ellen, ugyanis ellene két éve nem nyert senki, és sokan nem tudtak három menetet sem végigbokszolni vele.

A szintén ezen a versenyen vett részt Samu Ferike, itthon korosztályának ebben a súlycsoportjában ő a legjobb, most úgymond körülnézett a nemzetközi mezőnyben, tapasztalatszerzésnek, a külföldi mezőny felmérésének, és némi rutinszerzésnek, nagyon jó volt ez a világbajnokság, és benne az azeri öklöző elleni mérkőzés.

Ugyancsak Lengyelországban, Gliwicében rendezték a 11. Szilézia Women’s Open elnevezésű önölvívó versenyt, amelyen részt vett és a harmadik helyen végzett Hoffmann Réka. Mivel Egerben a Női Országos bajnokságon első helyet szerzett, ezzel, valamint korábbi teljesítményével a válogatottságot is kiérdemelte, és ezzel az idei esztendőről jövőre halasztott VB egyik biztos résztvevője lehet.

Az Egerben rendezett Utánpótlás Magyar Kupán Horváth Gábor és Szekeres Norbert révén két ezüstérmet szereztünk. Itt volt még egy nemzetközi ifi torna is, ahol Borovics Balázs (57 kg) harmadik lett. Ifjúsági Magyar Kupán, amelyet Bükkön rendeztek, Samu Ferenc Péter (63,5 kg) bronzérmes lett.

Az egyik legfontosabb és a legfájóbb módon végződő versenyünk volt az olaszországi Roseto degli Abruzzi-ben zajlott U22-es Eb.

Örvendetesen indult számunkra ez az esemény, a PVSK versenyzője Cservenka Róbert (75 kg.) szlovén ellenfelét legyőzve továbbjutott, majd a következő mérkőzésen, vitatható döntéssel állították meg a pontozók. Az azeri versenyző Mirsarif Kazimzade ellen mindent megtett a győzelemért, de nem őt látták győztesnek. Itt álljunk meg egy szóra. Én szakmai szemmel úgy láttam, Robi jobban bokszolt, a pontozók közül hárman döntetlenre hozták ki a mérkőzést, kettőnél kikapott Robi. Ilyenkor azoknak, akik döntetlenre voksoltak, meg kell jelölni egy győztest. Ebből Robi rosszul jött ki, pedig az azerit meg is intették. Én úgy gondolom, az intés önmagában is egy sportszerűtlenségre utaló esemény, tehát valamilyen szinten hátrányt kell jelentenie az adott öklözőre nézve. Nem így történt! Robit a nyolc közé jutástól ütötték el, és sajnos, ez már nem az első eset a sportág történetében, hogy megmagyarázhatatlan szempontok szerint döntenek. Úgy tudom, nagy erőfeszítések történnek az ilyen esetek megszüntetésére, de ez bizonyára hosszú és fáradságos munka lesz. Itt Hoffman Réka (+81 kg) kiválóan helytállt, és az 5. helyen végzett.

A Budapesten rendezett I. Kóczián Kupa ökölvívó versenyen is szépen szerepeltünk.

Ez egy serdülő verseny volt, amelyen 11 klub, több mint 60 ökölvívója vett részt, az ország minden részéből a legjobbak. A PVSK-s versenyzők közül Pálfi Ádám (serdülő 50 kg.) és Sean Hambalko (serdülő 63 kg) ő Írországból költözött haza), a második helyet szerezték meg. Bogdán Ronaldo (serdülő 66 kg) döntő fölénnyel, Borovics Balázs (junior 57 kg) egyhangú pontozással végeztek az első helyen.

November elején Serdülő, Junior és Elit női Magyar Bajnokság volt Egerben. Ezen a megmérettetésen az Elit kategóriában Hoffmann Réka (+81 kg) nyert, serdülő közül Krécsó Stella (44 kg) második, Hambalkó Shean (63 kg) harmadik, Bogdán Ronald (66 kg) ötödik helyet szerzett. A Junioroknál Borovics Balázs (60 kg) második lett.

A szintén Egerben rendezett Utánpótlás Magyar Kupán, amely egyben Eb-válogató is volt, a serdülők mezőnyében Pálfi Ádám (50 kg) az 5. helyet szerezte meg. A junioroknál Laskovics Bence (66 kg) harmadik, Horváth Gábor (52 kg) és Szekeres Olivér (54 kg) második helyen végeztek.

Baján rendezték junior ökölvívóknak a Mogyi Kupát, ahol a versenyzőink három első, és egy második helyet szereztek.

Tizenkét pár vett részt Baján, ahol mindig nagyon népszerű volt az ökölvívás, és most is az. Borovics Balázs (60 kg) nagy küzdelemben megosztott pontozással maradt alul szegedi ellenfelével szemben. Laskovics Bence (66 kg) Horváth Gábor (52 kg) és Szekeres Olivér (54 kg) első helyet szereztek.

A 70. Bornemissza Emlékversenyen Egerben, Samu Ferenc ezüst, Borovics Balázs és Laskovics Bence bronzérmes lett. Egyébként még megemlítem, hogy Samu Ferike a Bükön rendezett Országos ifi Ob elődöntőjében vereséget szenvedett, és így a bronzérmet szerezte meg.

A legközelebbi nagy verseny a február 2-től rendezendő Bocskai Emlékverseny lesz, amely kiemelt pontszerző rendezvény, és az itt kapott pontok a kategóriánkénti rangsorokat határozzák meg, amely a későbbi válogatottság szempontjából fontos.

Egyébként minden ökölvívást kedvelő fiatalt várunk edzőtársaimmal, Galambos Tiborral, Borovics Zoltánnal, Bödő Csillával és Szegedi Szilárddal, a PVSK Verseny utcai edzőtermébe, hiszen ez a kemény, férfias sportág ma is nagyon népszerű. - fejezte be az elmúlt év értékelését Alvics Gyula.