Három első helyet szereztek junior ökölvívóink a Mogyi Kupán

Baján rendeztek junior ökölvívóknak versenyt Mogyi Kupa néven, ahol a versenyzőink három első, és egy második helyet szereztek.

Tizenkét pár vett részt a versenyen, Baján mindig nagyon népszerű volt az ökölvívás, most is az. Borovics Balázs (60 kg) nagy küzdelemben, megosztott pontozással maradt alul szegedi ellenfelével szemben. Laskovics Bence (66 kg) Horváth Gábor (52 kg) és Szekeres Olivér (54 kg) első helyet szereztek - nyilatkozta a verseny után Borovics Zoltán, edző.

Borovics Balázsnak esélye van kijutni a grúziai junior Eb-re, de a részvétel még sok mindentől függ. Versenyzőnk június elsejétől Németországban egy hat ország részvételével zajló nemzetközi versenyen vesz részt, az ottani szereplés sokat számít majd a válogatásnál, mint ahogy a június végén sorra kerülő Diákolimpia is. Ha ezek jól sikerülnek, akkor megvan az esély az Eb részvételre. Esélye egyébként még Laskovics Bencének is van, de ez még később derül csak ki, hogy sikerül-e kijutnia. Nagyon bízom abban, hogy legalább egy versenyzőnk eljut erre a rendkívül fontos eseményre - fejezte be az edző, Borovics Zoltán.

Megkérdeztük Borovics Balázst is, ő hogy látja részvételi esélyét az Európa bajnokságon.

– Úgy gondolom, ha még komolyabban veszem az edzéseket, akkor van esélyem. Németországban hatan leszünk majd a súlycsoportomban, közülük egy lengyel fiút ismerek, vele már bokszoltam is. A Diákolimpián azért lesz talán nagyobb esélyem a győzelemre, mert arra több időm lesz felkészülni. Mindenesetre rajtam nem fog múlni a jó szereplés - fejezte be Balázs.