Pakson sok érmet szereztek judosaink a hétvégén

A Köves László-emlékverseny keretében két országos bajnokságra, egy Magyar Kupára és két nemzetközi rangsorversenyre került sor. A két nap során kilencvennégy egyesület csaknem nyolcszáz versenyzője indult harcba az érmekért, az idei Atom-kupát romániai, szerbiai, szlovákiai, svájci és ukrán utápótláskorú sportolók részvétele tette nemzetközivé.

Az első napon három korcsoportnak rendeztek versenyt Pakson, amelyen 86 klub 449 versenyzője indult. A diák C korcsoport Magyar Kupán, a Diák B, és A korosztály versenyzői Országos bajnokságon léptek tatamira. Az Ob-n Magyar Bajnokként állhatott dobogóra két versenyzőnk, Szentpéteri Flóra, és Szentgyörgyváry Tamás. Emellett második helyezett lett Radvánszky Júlia, és harmadik helyen végzett Csoport Csongor. További pontszerző helyezéseket is sikerült elérni csapatunk tagjainak. Ezen a napon az összesített eredmények után a PVSK a 6. helyen zárta a versenyt.

Bálint Vince +55kg

A második napon 69 klub, 343 serdülő, és az ifjúsági korosztályú versenyzői léptek tatamira a Serdülő és Ifjúsági Atom Kupán.