Két versenyen egy első egy második és egy harmadik helyezés

A hét végén két rendezvényen szerepeltek a PVSK judosai. Szombaton és vasárnap több korosztály versenyét rendezték meg Zalaegerszegen, hosszú idő után a szurkolók is beléphettek a csarnokba.

Az első napon a hetvenedik felnőtt I. osztályú országos bajnokságon, a PVSK Judo Szakosztályát három versenyző képviselte. Kersics Dávid 100 kg-os súlycsoportban a 3. helyen, míg Rácz Bálint (66 kg), és Kenderesi Péter (90 kg) a hetedik helyezésükkel értek el pontszerző helyet.

Vasárnap, szintén Zalaegerszegen, a Diák „B”, és a Diák „A” korcsoport versenyzői léptek tatamira. Az első korcsoportban Szentgyörgyvári Tamás + 60 kg-ban ért el első helyezést. Ugyanebben a súlycsoportban Ludmann Alexander a 4. helyen végzet. A Diák „A” korosztály versenyzői közül Domján Péter Boldizsár 49 kg-ban a II. helyen végzett.

Kersics Antal szakmai vezető a következőket mondta a két versenyekről.

Szombaton Kersics Dávid óriási csatát vívott Tóth Krisztiánnal, a döntőbe kerülésért. Jól ismerik egymást, hiszen többször voltak már ellenfelek, rengeteg akció volt, Dávid végül bírói intésekkel kapott ki. A harmadik helye nagyon jó teljesítmény.

Kenderesi Peti volt a korosztály legfiatalabb versenyzője, nagyon szépen kezdett, de a folytatás már nem sikerült a legjobban, bár a vigaszágon is volt egy győzelme, de mivel a felnőttek között először indult a 7. hely jó eredménynek számít. Rácz Bálint egy tatabányai ellen nyert, a visszameccsen is volt egy győzelme és egy veresége, ami a hetedik helyre volt elég.

A második napon a diákok Magyar Kupa versenye volt, az itt elért első, egy másodi és negyedik hely kiváló. Szentgyörgyvári Tamás négy nagyon szép négy ipponos győzelmet hajtott végre, és ezek első helyet értek, Domján Péter Boldizsár a döntőben egy Honvédos versenyző ellen kissé visszafogott volt, így második lett.

Összességében a hétvégi eredményekkel és a versenyeken mutatott küzdőszellemmel is elégedett vagyok. - fejezte be Kersics Antal az értékelést.