Két első, egy második és két harmadik hely a judo Ob-n

Nem akármilyen versenyzéssel zárta az idei évet a PVSK Judo Szakosztály csapata. Szombaton és vasárnap rendezték Mórahalmon a Diák C , és a III. o. Felnőtt OB-t. A legkisebbek versenyén Szentpéteri Emese országos bajnok lett a -33kg-os súlycsoportban, Járányi Bíborka szintén dobogóra állhatott, Ő a harmadik helyen, bronz éremmel zárta a versenyt.

Kersics Antal szakmai vezető így értékelt:

Ezen a versenyen indult még Kádár Bálint Magor -30kg, Balogh Barnabás -42kg, Engel Benjamin -39kg. Ők sajnos, nem értek el helyezést, de mindannyian a lehető legtöbbet megtettek, hogy győztes mérkőzést tudhassanak maguk mögött. A picik után a legidősebbek, a felnőttek álltak tatamira. A verseny érdekessége, hogy a Járányi családból Bíborka édesapja, Járányi Zsolt is versenybe szállt a dobogós helyért. A versenyt ő is helyezéssel zárta, második lett a +100kg-os súlycsoportban. A felnőttek versenye még egy csillogó érmet és ezzel bajnoki címet hozott Horváth Dorinának, aki ezen a versenyen nem talált legyőzőre, így országos bajnok lett.

5.hely: Péter József +100kg

A vasárnapi felnőtt országos bajnokságról a szakmai vezető a következőket mondta. Az országos bajnokságokra ebben az évben a vasárnap, Kaposváron rendezett Felnőtt csapatbajnokság tette fel a koronát, ahol két kategóriában versenyezhettek a csapatok.

Ezek érdekessége, hogy az idei évtől vegyes csapatokkal indulhattak az egyesületek. A PVSK csapta a II. osztály kategóriában versenyzett és ért el dobogós helyezést, harmadik helyezettként vehették át egyénileg az érmet, és a csapatnak járó kupát. Külön büszkeség, hogy bár egy versenyzőt egyszeri igazolással indított a csapat, de Sándor Luca a PVSK csapatával edz minden nap, így már ő is a PVSK csapatához tartozik. A bajnokságon a csapat minden tagja a PVSK Judo Szakosztály versenyzője. Elmondhatjuk, hogy majdnem tiszta csapattal tudtunk indulni, és értünk el harmadik helyezést.

A csapat tagjai:

Máj Veronika, Takács Sára, Sándor Luca, Horváth Dorina Anna, Kosztor-Nemes Marcell, Kenderesi Péter, Kersics Dávid

A Diák C-ben összesen, 65 klub 161 versenyzője vett részt, a PVSK csapata az 5. helyen végzett. A III. o. Felnőtt Ob-n 37 klub közül szintén az 5. helyen végeztünk az egyesületi rangsorban. fejezte be az év utolsó versenyének értékelését Kersics Antal.