Kersics Dávid egyetemi és főiskolai bajnok lett

Múlt hétvégén rendezték meg az egyetemi és főiskolai országos judo bajnokságot (MEFOB) a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen, melyen húsz felsőoktatási intézmény háromszázötven hallgatója lépett tatamira.

Összesen huszonnyolc aranyérem talált gazdára. Az aktív versenyzők és az „amatőrök” külön kategóriában küzdöttek az érmekért. Az intézmények közötti pontversenyt a Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TSE) nyerte, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) képviselője állhatott még fel a csapatok dobogójára.

A Pécsi Tudományegyetem versenyzői közül Kersics Dávid (+100 kg) a PVSK Judo Szakosztályának versenyzője, aki a profi kategóriában állt tatamira, első helyet szerzett.

Kersics Dávid: Nagyon erős mezőny jött össze, hiszen nagyon sokan ott voltak ezen a versenyen azok közül, akik az országos bajnokságon is részt vettek. Három mérkőzésem volt, először a győri Kőhalmi Zoltánnal mérkőztem, akit jól ismertem, hiszen többször küzdöttünk egymás ellen, a második mérkőzésen a budapesti Balog János következett, és végül ismét egy győri Németh Zsolt volt a döntőben az ellenfelem. Azok közül, akik ma jó eredményt értek el, néhányszor a PVSK csarnokában is megfordulnak edzésen, és nagyon jó edzőpartnereknek bizonyulnak Nagyon büszke vagyok erre az eredményre, hiszen erős mezőnyt sikerült magam mögé utasítanom. Ha össze akarnám hasonlítani a néhány hete az ob-n elért második helyemmel, akkor nehéz a dolgom, mert mindkét eredményt nagyon értékesnek tartom.