Kenderesi Péter vezeti a judo ifjúsági világranglistát

A Nemzetközi Judo Szövetség a 2022-es versenyidény befejeztével elkészítette az elmúlt évi ifjúsági világranglistát. Az élén Kenderesi Péter a PVSK tavaly még ifi, az idén már junior korú világbajnok versenyzője áll.

Két edzője Kersics Antal és Kersics Dávid is jelentős részt vállalt a nem mindennapi sikerből, őket kérdeztük a csúcsra vezető útról, és a folytatásról.

Kersics Antal indította a beszélgetést. – A világranglistát a Nemzetközi Judo Szövetség úgy állítja össze, hogy az Európa Kupák, a kontinens bajnokságok, és a Világbajnokság pontszámait összesítik. Mivel Péter nyert Európa Kupát, sok jó helyezése, és pontszerző helye volt a világversenyeken, és világbajnok is lett, ezért nagyon jó eséllyel pályázott a lista első helyére. Ő most úgy vált korcsoportot az ifiből a juniorba, hogy világbajnok, és világranglista vezető. Ez elég ritka, szinte egyedülálló történet a magyar judosportban. Mi is nagyon büszkék vagyunk erre az eredményre.

Kersics Dávidtól, Péter másik edzőjétől azt is megkérdeztük, hogy lehet-e még feljebb lépni a sportágában Petinek. – Érdekes helyzet, mert Péter korcsoportot vált, és ez új lehetőségeket nyit számára, és lehetőség az előrelépésre. Nagyon jól tudunk együtt dolgozni, annak ellenére, hogy sokat van edzőtáborban. Sok versenyre én is el tudtam menni vele, de most például Japánban volt edzőtáborban, oda nem tudtam elutazni. Nagyon jó az összhang köztünk, és igen, vannak távlatok számára. Január 8-án ausztriai edzőtáborba megyünk, ott is lehetőségünk lesz a közös munkára.

Kersics Antal egy mondat erejéig még visszavette a szót. – Úgy látom, jól működnek együtt Dávid és Péter, ami örömteli dolog, és így a különböző taktikai és mérkőzés elemek egyre jobban finomodnak, ez például a dobások végrehajtásánál látszik. A közös munka meghozza majd a várt eredményt, és bízom benne, hogy Peti az idén is eredményes lesz.