Kenderesi Péter óriási csatában lett ifjúsági országos bajnok

Benépesült hét végén a győri Olimpiai Csarnok, itt rendezték ugyanis az Ifjúsági Magyar Judo bajnokságot, amely egyben válogató verseny is volt, ahol a döntőben Kenderesi Péter (90 kg.) nagy mérkőzésen nyert és bajnoki címet szerzett.

A magyar bajnoki szerepléssel elégedett volt a judo szakosztály szakmai vezetője, Kersics Antal:.

Tizenhárom versenyzőnk indult, összességében 300 körül volt a résztvevők száma. A bajnoki címen kívül, még három hetedik, és egy ötödik helyet szereztünk.

Nagy mérkőzést nyert meg Peti a döntőben egy ideig ellenfele vezetett, majd feljött Péter, beerősített is hatalmas hajrával megnyerte az összecsapást az MTK versenyzője Ötös Noel ellen. Petinek ez a 6. magyar bajnoki címe volt, és ez nagy eredmény. A klubok pontversenyében a 7. helyen végeztünk.

Természetesen megkérdeztük Pétert is, hogy mit érzett a döntő alatt, és hogy sikerült fordítania.

Óriási lendülettel kezdett Bötös Noel, ő erőből akarta megoldani ezt a küzdelmet, és végig így rohamozott, előnybe is került. Az utolsó percben sikerült nekem is pontot szereznem. Nem tudom, mi volt a fordulópont, de az biztos, hogy bevillant az, hogy milyen fontos ez a mérkőzés a folytatást illetően. A válogatott keretedzésre megyek fel a héten, és a hétvégén Magyar Kupa verseny is lesz - fejezte be Péter az értékelést.

Ötven egyesületből a 8. helyen végzett a PVSK Judo szakosztálya, amelyen Raffay András, Karlóczy Ákos, Csapó-Jakabos Minka és Szentgyörgyváry Simon még serdülőként tette próbára magát az idősebb korosztályban. Varga Levente hosszabb kihagyás után állt újra tatamira. Voltak súlycsoportok, ahol 30 fölötti induló közül kerültek ki a győztesek, de mindegyik súlycsoportban nagy létszámban neveztek a versenyre