Kenderesi Péter ezüstérmet szerzett Bukarestben

Bukarestben rendezték a Judo Ifjúsági Európa-kupa sorozat következő fordulóját, ahol Kenderesi Péter (90 kg) a második helyet szerezte meg.

Tizennyolc magyar judós sikeréért szoríthattunk a hétvégén, a román fővárosban megrendezett ifjúsági Európa-kupa viadalon remekeltek a mieink: öt érmet és további öt pontszerző helyezést értel el, küztük volt Kenderesi Péter második helyezése is.

Elértük Kersics Antal szakmai vezetőt, akitől azt kérdeztük, hogyan értékeli versenyzőnk teljesítményét.

Ez egy nagyszerű eredmény, hiszen Péter a júliusi két versenyre, a szlovákiai Bielsko-Bialában megrendezésre kerülő Ifi Európa-kupára, és a Besztercebányán sorra kerülő Ifjúsági Európai játékokra készül, és júniusban újabb nemzetközi versenyen, Európa Bajnokságon képviseli hazánkat, és a szakosztályt. Súlycsoportjában török, román, szerb versenyzők voltak, ő egy szerb versenyzővel mérkőzött a döntőben, és minimális különbséggel veszített.

Ősszel Vb is lesz Szarajevóban, bár még ez egy távolabbi időpont, de már előre is kell tekintenünk. Nagyon fontos a helyes ritmus megtalálása a versenyek, a pihenő idők, és a felkészülési fázisok milyensége között. Nagyon büszkék vagyunk Peti teljesítményére.