Kenderesi Péter Európa Kupa győztes lett Csehországban

A csehországi Teplicén zajló nemzetközi judo Európa Kupa versenysorozat második állomásán, a magyar ifjúsági korosztályú versenyzők vettek részt, köztük Kenderesi Péter is, aki első helyet szerzett.

Közvetlenül a mérkőzések után a PVSK versenyzőjét, Kenderesi Pétert hívtuk fel, akitől azt kérdeztük, hogy mikor érezte, hogy megnyerheti a versenyt.

Az elődöntő végén az első ukrán ellen már éreztem, hogy nyerhetek, amikor a leszorítás után nem tudott szabadulni, már tudtam, hogy megvan a mérkőzés, és azt is gondoltam, a végső győzelem is meglehet. A döntőben szintén egy ukrán volt az ellenfél, ellene is ipponnal sikerült nyernem. Három hét múlva Bukarestben lesz egy verseny, azon még bizonytalan a részvételem, de lesz még két Európa Kupa is, azon részt veszek, és abban is nagyon bízom, hogy kijutok a nyár elején Horvátországban sorra kerülő Európa bajnokságra.

Elértük Kersics Antal szakmai vezetőt, akitől azt kérdeztük, hogyan értékeli Peti teljesítményét.

Nagyon örülünk, és büszkék vagyunk rá! Az első nyolc versenyzőt kiemelték. Peti első ellenfele egy cseh volt, majd a nyolc között egy lengyel ellen nyert. A két ukrán elleni mérkőzésen kiválóan versenyzett, és vasárnap a magyarok közül csak ő szerzett érmet, mégpedig aranyat, úgyhogy neki szólt a magyar himnusz. Még két Európa Kupa versenye lesz, de már most nagyon jól áll az Európa bajnoki részvételt illetően.