Kenderesi Péter első lett a paksi Atom Kupán

A PVSK Judo Szakosztályának versenyzői a hétvége mindkét napján tatamira álltak Pakson. A legfiatalabbak, a Diák C korcsoport versenyzői, a korosztályos Magyar Kupán szerepeltek, sokan mások az Atom Kupán vettek részt.

A szombati versenyen második helyezett lett Radvánszky Júlia + 45 kg-ban, harmadik lett Nagy-Ilonczai Natália 45 kg-ban, ötödik helyezést értek el Kelemen Antónia és Gruber Péter (mindkettő 30 kg-ban).

Ugyanezen a napon Országos Bajnokságot rendeztek a Diák A és B korosztálynak, ahol Domján Péter Boldizsár 54 kg, és Szentgyörgyváry Tamás Diák B-ben 3. lett a + 60 kg-ban. Szentpéteri Flóra (36 kg-ban) és Ludmann Alexander (+ 60 kg-ban) a 7. helyen végzett.

A Serdülő és Ifjúsági Atom Kupán a következő eredményeket érték el a PVSK judosai.

7. Máj Zsuzsanna 57 kg

Az Serdülő és Ifjúsági Atom Kupán a PVSK az összesített eredménylistán 60 egyesület közül a 10. helyen végzett.

A két napos eseményt Kersics Antal szakmai vezető értékelte.

A kisebb kategóriáknál még szokni kell a versenyek légkörét, mindenesetre ezek a megmérettetések jó felkészülést jelentettek a közelgő Országos Bajnokságra. Máy Veronika egy második és egy harmadik helyet szerzett. Ez nagyszerű teljesítmény, nála éreztem, ha nincsenek az eredményességet befolyásoló külső körülmények, jobb helyezést is elérhetett volna.

Kenderesi Péter első helye az igen erős mezőnyben önmagáért beszél. Peti ezt az eredményt még ifi kategóriában érte el, januárban vált a juniorra. Végig kiegyensúlyozottan és nagyon magabiztosan küzdött. Nála nagyon sokat számít azok a taktikai elemeket mélyebben elemző, és a technikát javító edzéselemek gyakorlása, amelyet edzőjével, Kersics Dáviddal végeznek. Peti két hét múlva Egerben Magyar bajnokságon szerepel. Összességében nagyon elégedett vagyok a hétvégi eredményekkel. - fejezte be a versenyek elemzését Kersics Antal.