Kenderesi Péter bronzérmet szerzett a Junior Európa-kupa fordulóban

A szlovéniai Gradecben zajlott hét végi Európa-kupa fordulóban a PVSK versenyzője, Kenderesi Péter (-100 kg.) bronzérmet szerzett. Ez azért különösen értékes siker, mert Péter sérülés után indult ismét nagy nemzetközi versenyen.

Kersics Antal szakmai vezető így értékelte Péter szereplését.

Nagyon örülünk ennek az éremnek, hiszen Peti sérülésből tért vissza, ráadásul súlycsoportot is váltottunk. Elsőnek egy montenegrói judos ellen kezdett, leszorítással nyert, majd egy lengyel versenyzőt vert meg.

A döntőbe jutásért, és a harmadik helyért is szlovén ellen kellett küzdeni, sajnos döntőbe nem sikerült bekerülni, de a harmadik helyet biztosan szerezte meg. A jövő hétvégén, Pakson, majd azt követő hétvégén Grazban lesz Európa-kupa forduló. Nagyon jók az edzőtáborok, de sajnos, akkor, amikor Péter ott van, kevesebb közös munkát tudunk végezni. Én látom most is a hibákat, azt is tudom, miként kellene javítani, reméljük lesz módunk korrigálni a mozgást.

Megkérdeztük az érintettet, Pétert is, aki a következőket mondta el a szlovéniai versenyről.

Én keddig itt maradok Szlovéniában, edzőtáborban vagyok, a jövő heti paksi Európa-kupára készülök. A versenyről annyit, egyáltalán nem éreztem a sérülésem, de meg kell szokni a junior korcsoportot, és az új súlycsoportot is, hiszen ez az első évem ebben a kategóriában. Hazatérésem után, lesz alkalmam Pécsett is gyakorolni. Nagy segítség, hogy egyik edzőm, Kersics Dávid velem volt, hiszen azonnal tudtuk értékelni a mérkőzéseket.