Kenderesi Péter a Magyar bajnokságon szerepel a hétvégén

A PVSK judo világbajnoka Kenderesi Péter (90 kg) a hétvégén Egerben a judo junior „B” Magyar bajnokságon minden bizonnyal utoljára szerepel az ifi korosztályban.

Igen, ez így van - ezt már Kersics Dávid, Péter edzője mondta, amikor felhívtuk a tatai edzőtábor után Pécsett tartózkodó versenyzőt és edzőjét, majd így folytatta. - Peti januárban tölti be a 18-at, akkor lép át a juniorokhoz.

Jelenleg Pécsett készülünk, de előtte Tatán voltunk edzőtáborban, majd vasárnap reggel indulunk Egerbe, ahol Peti még aznap tatamira lép. Nagyon erős a mezőny, és úgy gondolom, mivel tavaly ugyanebben az osztályban nyert Péter, van esély a dobogóra, de a győzelemre is. Mindent elvégeztünk, ezekben a napokban még a finomhangolás van hátra, aztán jöhet a magyar bajnokság.

Nagyon jó erőben vagyok, egyre inkább érzem, hogy van esélyem, akár az első helyre is.

- veszi át a szót Kenderesi Péter, aki tavaly nyert a magyar bajnokságon, majd az ellenfelekről is szót ejtett. "A mezőnyt részben ismerem, de lesznek olyanok is, akikkel még nem találkoztam. Mindent megteszünk edzőmmel, Kersics Dáviddal együtt, aztán meglátjuk mire lesz ez elég"- fejezte be a PVSK világbajnok judosa.