Egy ezüst és egy bronz a Serdülő Európa Kupán

Győrben rendeztek két napos Judo Serdülő Európa Kupát, ahol a tizenegy résztvevőnkből ketten érmesek, kilencen pedig pontszerzők lettek.

Kersics Antaltól, a PVSK Judo Szakosztálya vezetőedzőtől arról is érdeklődtem, milyen erős mezőnyben értük el ezt a kiváló eredményt:

A legfontosabbal kezdeném. Rácz Bálint ezüstérmesünk túl van egy sikeres műtéten. Mi történt vele?

Sajnos Bálint a döntőben egy akció során kulcscsonttörést szenvedett. Ez bármikor előfordul ilyen versenyen, még aznap, szombaton meg műtötték Győrben. A szülei szerencsére a helyszínen voltak, így még este hazajöhetett. Remélem, négy hét alatt rendbe jön, és elkezdheti a könnyű mozgásokat. Az ezüstérme nagyon szép eredmény.

Kérlek, néhány szóban értékeld a versenyt!

Ez egyéni verseny volt, nagyon jó volt arra, hogy felmérjük, hol tartunk. A PVSK most egy domináns szakosztály, sok programon veszünk részt. Ilyen még nem volt, hogy öt 5. helyezettünk volt, sajnos a bronzmeccsek nem sikerültek jól. Nagyszerűen küzdöttek versenyzőink, hét érmes meccsünk is volt! Elégedett vagyok, a küzdőszellemmel is. Erős volt a mezőny, bár gyengébb, mint a tavalyi év. 11 ország, többek között horvátok lengyelek, csehek, románok, szlovének, franciák,volt jelen, több mint 380 résztvevő, ez kicsit kevesebb, mint tavaly, mert Olaszországban és Németországban is párhuzamosan rendeztek Európa Kupákat, ahol sokan vettek részt.

Mi a további program?

A versenyidőszaknak most vége van, a gyerekek egy kis lélegzethez jutnak, rövid pihenőjük lesz, de lesznek övvizsgák, ezek fontosak, mert befolyásolják a nemzetközi versenyen való indulást. Utána alapozó időszak következik, majd augusztus 10-e után jönnek a különböző megmérettetések szinte minden hétvégén. És nekem még hátravan a Senior EB.

Eredményeink az Európa Kupán:

A PVSK versenyzői akik tatamira léptek: Pál Alexa 36kg, Böngyik Anna 44kg, Vecsernyés Judit 52kg, Nagy Máté Tamás 45kg, Hajós Máté 45kg, Rácz Bálint 45kg, Kőszegi Levente 50kg, Kenderesi Péter 66kg, Beöthe Mátyás 73kg, Udvari Zsolt 81kg, Ligeti Márk 81kg.

2. helyezett: Rácz Bálint
3. helyezett: Pál Alexa
5. helyezett: Hajós Máté, Beöthe Mátyás, Ligeti Márk, Udvari Zsolt, Vecsernyés Judit
7. helyezett: Böngyik Anna, Kenderesi Péter