Egy első és egy harmadik helyezés a judo rangsorversenyen

A hétvégén Cegléden rendezett, Felnőtt Junior Rangsorversennyel kezdődött el a PVSK Judo Szakosztályának idei szezonja, amelyen három versenyzőnk vett részt.

Kersics Dávid (100 kg) első, Kenderesi Péter (90 kg) harmadik helyet szerzett. A csapat tagja volt még Rácz Bálint (66 kg), ő is jól szerepelt.

Versenyzőink helyezéseit a szakosztály szakmai vezetője, Kersics Antal értékelte. - Kezdem Kenderesi Peti bronzérmével. Ő négy évvel idősebb felnőttek között versenyzett. Mivel ez egy olyan junior verseny volt, ahol ifik is indulhattak, ezért mi egy ifi, egy junior és egy felnőtt versenyzőt indítottunk.

Kenderesi Péter indult ifiként, és nagyon kiegyensúlyozott, higgadt versenyzéssel szerezte meg a harmadik helyet. Nincs hiányérzetünk, hiszen a döntőbe jutásért kapott ki. Elégedettek vagyunk, hiszen ő még csak 17 éves, még fel kell nőnie ehhez korosztályhoz, be kell állítani a formáját, de nagyon szorgalmas, és van ideje bőven.

Indítottunk egy juniort, de ő sajnos két mérkőzés után kiesett, a későbbi győztestől szenvedett vereséget. Ő Rácz Bálint, ezen a versenyen első éves juniorként indult, mivel alapozás van, így neki egy kicsit merevebb még az izomzata, de a következő hetek edzésmunkája változtatni fog ezen.

Kersics Dávidnak három mérkőzése volt, mindhárom meccsét ipponnal nyerte. A döntőbe jutásért egy paksi versenyző ellen mérkőzött, akciódús küzdelem után nyert. Dávid a döntőben is nagyon meggyőző volt, egy válldobás-ipponnal nyert.

A következő verseny jövő szombaton Győrben lesz, ifjúsági válogató, ahová 9-10 körüli létszámmal indulunk, ahol 2005, 2006 és 2007-ben születettek vesznek majd részt, remélem semmi zavaró körülmény nem jön közbe. - fejezte Kersics Antal.