Vészhelyzet nem volt, de kikaptunk Mohácson

Az elmúlt szezonban még az NB III-ban szereplő Mohács együttese hazai pályán a találkozó egyértelmű esélyesének számított. Az egész napos esőtől felázott talajhoz jobban alkamazkodó hazaiak dolgát alaposan megnehezítette a ma nagyon egységes, és jól is játszó PVSK.

Mohácsi TE 1888 PVSK 3–1 (10)

Baranya Vármegyei bajnokság, I. o., 6. forduló, Mohács 76 néző

Vezette: Albert Gábor (Güldner Ádám, Fekete Marcell)

Góllövők: Menyhei, Csernik illetve, Catrone

PVSK: Holenka – Kerényi, Mácsodi, Eichardt, Demeter – Farkas, Kapi – Varga, Szendelbacher (Catrone), Pánovics (Orlovics) – Kaya Vezetőedző: Bánhegyi Zsolt

A játékra alkalmasnak minősített, de rendkívül felázott talajon nagyon nehéz volt bármilyen játékszisztémát véghezvinni. Ezért volt meglepő, hogy egy védelmi hibából Menyhei megszerezte a hazaiaknak a vezetést, már a 3. percben. Egy labdakihozatalnál Demeter rosszul találta el a labdát. a hazai csatár megszerezte, majd kapura lőtt, Holenka nagy bravúrral hárította a lövést, de a kiütött labda Menyhei elé került, aki belőtte a mohácsiak vezető gólját, 1–0! Akkor még nem sejtettük, hogy ez egyben a félidő eredménye is lesz.

Küzdöttünk, hajtottunk, és ezen a nehéz talajon, a körülményekhez képest jól is játszottunk, helyzeteink is voltak, de nem sikerült betalálni a mohácsi kapuba, egy nullás hazai előnnyel ért véget az első játékrész.

A második félidőben feladta a túlzó védekezésre épített hadrendjét a PVSK, kijöttünk a védőpozícióból, amolyan minden-mindegy alapon nyíltabbá vált a játékunk.

Sajnos, megint a hazaiak szereztek gólt. Az 56. percben ismét egy védelmi hibából szerzett vezetést a Mohács, védőnk visszapasszolta a labdát, Csernik rácsapott, és a hálóba lőtt, 2–0!

A 71 percben meglett az eredménye erőfeszítésinknek, szépítettünk. Mácsodi labdájával Catrone ugrott ki, és 11 méterről úgy lőtte a hálóba a labdát, hogy az a kapufát is érintette, 2–1!

Már-már abban reménykedtünk, hogy sikerül az egyenlítés, amikor 85. percben ismét Csernik volt eredményes, egy szöglet után beívelt labdát fejelte a kapunkba, 3–1! Ezzel beállította a ma jól játszó PVSK ellen a végeredményt.

A tavaly még egyel magasabb osztályban szereplő Mohács nagyon megküzdött a három pontért, ugyanis a bátran és lelkesen játszó PVSK alaposan megnehezítette a hazaiak dolgát. A talaj mindkét csapat számára nehéz volt, de úgy tűnik a hazaiak jobban alkalmazkodtak a körülményekhez, és rutinból hozták a három pontot.

Bánhegyi Zsolt vezetőedző, PVSK: Most játszottuk azt a játékot, amit, ha majd begyakorolunk, tavasszal eredményesen alkalmazhatunk. Tudjuk, hogy ehhez a letámadásos szituációhoz megfelelő erő, és gyorsaság is kell majd, ezen folyamatosan dolgozunk. Nekünk nem kell görcsösen védekeznünk, bátrabban kell támadnunk, ez ma jól működött, és már a kaput is többször veszélyeztettük, mint az elmúlt időszakban. A bajnokesélyes otthonában nem vallottunk szégyent, és úgy gondolom jó úton haladunk. Ami nagyon fontos lenne, hogy ezeket a buta hibáinkat kiküszöböljük.