Vereség, pozitívumokkal, de máris itt a javítás lehetősége Sellyén

Így láttam, így látom. Véleménycikk és előretekintés PVSK-s szemüvegen keresztül nem csak a PVSK futballszurkolóknak. Oda ugyan a tavaszi veretlenség, de a csapat játéka és hozzáállása bizakodásra ad okot.

Sajnos, a hétvégén elszenvedte első tavaszi vereségét a PVSK megye I-es labdarúgócsapata. A Mozsgó Szentlőrinc II együttese 3-1 arányban győzedelmeskedett a Verseny utcában. Már az is egy érdekes történet, hogy a Mozsgó vagy a Szentlőrinc volt-e az ellenfél, de erről majd később…

Küzdelmes összecsapás kerekedett a szép tavaszi időben lejátszott szomszédvári rangadóból, sokáig úgy tűnt, hogy egygólos mérkőzés lesz. Az első játékrészben nem is alakult ki jelentősebb gólhelyzet. Ismét jól láthatóan működött a Mink Olivér által begyakoroltatott egymás kisegítésén, a kettőzésen alapuló csapatvédekezés. Persze ez rengeteg futást igényel, amit teljesítettek is játékosaink,

Rácz Ervin és Sziládi Roland néha a pálya azon szegletében is felbukkant, ahol posztjuk alapján ez nem is lett volna várható. Teljesen egyenrangú ellenfelek csatáját láthatta a szép számú nézőközönség.

Aztán a második játékrészben a PVSK jóvoltából megélénkült a játék. Helyenként szemet gyönyörködtető egyérintős összjátékokkal az enyhe mezőnyfölényünket sikerült gólra váltani. Egy szépen végijátszott akció végén, az 52. percben, a hosszú sérülése után először kezdő, egyre jobb formába lendülő Turi Tamás pontos lövése eredménye képpen vezetést szerzett a PVSK.
Sajnos, azonban nem tartott sokáig az örömünk, négy perc elteltével egyenlített a Mozsgó Szentlőrinc II csapata. Egy, a jobbösszekötő helyéről beívelt szabadrúgást néztek el a védőink az ellenfél játékosa Mucsányi az öt és feles vonalról szinte akadálytalanul passzolhatott a kapunkba.

Tudjuk, a futballban mindig benne van a hibázás lehetősége, ez most sajnos be is igazolódott, kicsit jobb helyezkedéssel, nagyobb koncentrációval elkerülhető lett volna az egyenlítő gól. Innentől kezdve ismét egyenrangú ellenfelek mezőnyjátékával telt a játék egészen a 72. percig, amikor a semmiből vezetést szerzett ellenfelünk. Egy balszélen vezetett, elhalt akciót követően számunkra szerencsétlenül pattogva jutott el a labda az ellenfél csatárához Bányaihoz, aki lefordult Tornyosról, majd védhetetlen lövést zúdított Győri Márk kapujának bal felső sarkába. Kicsit határozottabb egyéni védekezéssel ez a gól is elkerülhető lett volna.
Mindent egy lapra feltéve harcoltunk az egyenlítésért, amire meg is volt a lehetőségünk, a 92. percben Rácz Ervin magasra felemelkedve, tanítani való fejelőmozdulattal vehette volna be ellenfelünk kapuját, de sajnos, néhány centit tévedett…

Aztán, ahogyan az lenni szokott, az ellenfél talált egy gólt, a felezővonalon ellenfelünk egyik középpályása beletalpalt egyet a labdába, amit a leshatáron álló Bányai, Győri Márkot megelőzve az üres kapuba passzolt. Kapusunk az eset után lest reklamált, sajnos, nem volt az, de ha a megyei bajnokságban is működne a VAR rendszer, bizonyára percekig nézegették volna. A középkezdésre már nem volt idő. A jól bíráskodó Bánfai játékvezető véget vetett az összecsapásnak.
Néhány zárógondolat, még mielőtt a vasárnapi Sellyén lejátszandó találkozóra rátérnénk… Öltözői alapszabály: ellenféllel, játékvezetővel nem foglalkozunk! Tegyünk most mégis kivételt. Ellenfelünk Mozsgó Szentlőrinc II néven szerepel Baranya megyei I. osztályú bajnokságban. Mivel az NB II-ben a válogatott szünet miatt nem volt forduló, ezért múlt vasárnapi ellenfelünk kezdőcsapatában nem kevesebb, mint nyolc profi, NB II-es szerződéssel rendelkező játékos kapott szerepet.

Velük kellett felvennie a versenyt a mi színamatőr csapatunknak. Nem is lenne ezzel semmi gond, ha ez minden mérkőzésen így lenne, hiszen ezt a szabályok lehetővé teszik. Viszont mivel a Mozsgó Szentlőrinc II nem minden meccsét játssza le hasonlóan erős összeállításban, ezért ez jelentősen befolyásolhatja, irreálissá teheti a bajnokságot. Nem mindegy ugyanis, hogy a Mozsgó, vagy a Szentlőrinc az ellenfele egy a Baranya megyei első osztályban szereplő labdarúgó csapatnak. Jó példa erre ez év március 6.-án a következő ellenfelünk a Sellye ellen lejátszott és 4-1 arányban elveszített mérkőzésük, ahol az összeállítás csak nyomokban hasonlított a Verseny utcaira.

De hagyjuk is, inkább tekintsünk előre. Vasárnap Sellyére látogatnak a PVSK labdarúgói. Vendéglátónk 10. a tabellán, 20 lejátszott mérkőzésen 23 pontot szerzett. Pontjaiknak a döntő többségét hazai pályán szerzik a sellyeiek, vagyis legyünk óvatosak, hazai pályán a tizedik helyezett ellenfelünk igen is veszélyes ellenfél. Bóka Bálint és Jónás Gergő tíz-tíz lőtt gólja is az óvatosságra figyelmeztet. Persze a félelemre sincs oka csapatunknak, ha tudjuk hozni azt a fegyelmezett, taktikus, jó játékot, ami eddig a tavaszi szezon során együttesünket jellemezte akkor nem érhet minket kellemetlen meglepetés. Ráadásul Sellyén mindig játékra alkalmas, jól előkészített pálya várja az éppen aktuális ellenfelet, vagyis ebből a szempontból könnyebb dolgunk lesz, mint Lovászhetényben, vagy Bodán. Sellye – PVSK tehát 2022.04.03, 15 óra 30 perctől a sellyei sporttelepen. Sok sikert fiúk, Hajrá PVSK!