A jobb egyéni teljesítmények döntötték el a mérkőzést. Sajnos, nagyon messze került a feljutás.

PÉCSVÁRADI SE Prosport.hu - PVSK 2-0 (2-0)

2022.11.05.

AutoCity Volkswagen Baranya Megyei I. osztály, 12. forduló. 54 néző.

Vezette: Nagy István. Asszisztensei: Gyuradinovics Norbert, Gellai Ákos

2022.11.05.

PVSK: Pogacsics – Kiss Tóth Dominik, Fiáth Péter, Tornyos Péter, Nagy Jeromos – Kiss Krisztián, Aszalós András, Sziládi Roland, Sztojka Alex – Rácz Ervin- Gergye Dániel

Azt már a mérkőzés előtt tudtuk, a pontszerzéshez extra teljesítmény kell Pécsváradon. Extra egyénileg és extra csapatszinten egyaránt. Sajnos ezt most nem sikerült hozni, így el is maradt a pontszerzés. Csípős hidegben, jeges szélben kezdődött el a mérkőzés, a hazai csapat csak egy ablakon leadott dörömbölésben kifejezett játékvezetői unszolásra volt hajlandó elhagyni a meleg öltözőt. A PVSK kezdett jobban, a negyedik percben egy formás támadás végén Sztojka Alex lépett ki a pécsváradi védők között, de mintegy tíz méterről leadott lövését nagy bravúrral védte Matesz Kornél kapus. Ugyanaz történt, ami Mohácson, lassan, de biztosan átvette az irányítást a hazai csapat. Aztán már a hetedik percben góllá érett a Pécsváradi nyomás. Sajnos, innentől kezdve az történt a pályán, amit a hazai gárda szeretett volna. A váradiak megszállták a saját térfelüket, feltűnően agresszív módon támadták a labdát birtokló pécsi játékost, ügyelve arra, hogy a lehető legkevesebb helyet adják át a saját játékrészükből. Ennek ellenére a tizenharmadik percben közel jártunk az egyenlítéshez, Kiss Krisztián lövése a hazai kapufán csattant.

Mezőnyfölénybe került a Pécsvárad, a vendégtámadások nem tudtak végigfutni a pályán, nagyszerű csapatvédekezést mutatott be a hazai gárda. A harminchetedik percben góllá érett a pécsváradi mezőnyfölény és már ekkor érehető volt, hogy ezzel el is dőlt a pontok sorsa.

A második félidőre aztán egy kissé megváltozott a játék képe, többet birtokolta a labdát a PVSK, de csak elvétve tudott veszélyt jelenteni a hazai kapura. Sajnos, csapatunk részéről továbbra is hiányoztak az extrák, egyénileg és csapatszinten egyaránt, míg a vendéglátónk csapatában többen is nagyszerű teljesítménnyel rukkoltak elő, Reith, Szentes, Takács és a csodagólt szerző Havasi teljesítménye megállta volna helyét akár magasabb osztályban is. Ennek köszönhetően nem is lehetett más az eredmény, mint teljesen megérdemelt és megszolgált hazai győzelem. A mi csapatunk számára a mai vereség után, a feljutásról szőtt álmok tekintetében nem marad más, mint a reménykedés. Reménykedés egy sokkal jobb tavaszban, valamint leginkább a csodában.

A gólok története:

7. perc: Fiáth Péter rontott el egy átadást, a labdát Havasi Dániel szerezte meg, majd egy igazítás után a félpályáról ívelt a kissé kint álló Pogacsics Krisztián felett a PVSK kapujába. Mestermunka a csatár részéről, bármely bajnoki osztályban a forduló, sőt valószínűleg az év gólja. 1-0.

37. perc: Balról elvégzet szögletet követően a Szentes Krisztián a balösszekötő helyéről ívelt a PVSK kapujának bal sarka felé, a labda átszállt a fejek felett és akadálytalanul jutott a kapuba. 2-0.

Mink Olivér: A jobb egyéni teljesítmények döntötték el a mérkőzést. Jól kezdtünk, de szokás szerint, megint jött a kihagyott ziccer. Kapkodóvá vált a játékunk, rendre rossz döntéseket hoztunk. Reális eredmény született.

A következő fordulóban a PVSK a szomszédvári rangadón a PEAC II csapatát fogadja.