Változatos mérkőzést nyert Sellyén a PVSK

Az első sípszótól a mérkőzés lefújásáig mindkét csapat nyíltan és gólratörően játszott, de hiába támadott nagy erőket mozgósítva a Sellye, a PVSK tudott megújulni, és a végén Pécsre került a három pont.

Labdarúgó mérkőzés: VSK Sellye – PVSK 1-3 (1-1)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 22. forduló, Sellyei Sporttelep, 54 néző
Vezette: Ádám (László, Véghelyi)

PVSK: Győri – Rácz (Duraku), Tornyos, Kiss, Sziládi – Turi (Demeter), Kiss D.(Mácsodi), Gergye (Pánovics), Kántor (Kerényi) – Draskóczi, Nagy J. Vezetőedző: Mink Olivér

Góllövő: Gergye 3

I.félidő

Egy elmaradt találkozót pótoltak a csapatok. A PVSK-ban a két eltiltott védő mellé egyik hétközi edzésen Városi is megsérült, így csatlakozott a hiányzók listájához. Napsütéses, de hűvös időben kezdődött a mérkőzés, bátran kezdtek a hazaiak, a PVSK a pálya középső harmadában ügyes labdaadogatással, próbálta kicsalni a tömörülő védelmet, és rákényszeríteni akaratát az ellenfélre.

Már a 9. percben vezethetett volna a PVSK. Kiss Dominik pazar labdájával teljesen egyedül léphetett ki Gergye, de a kiinduló kapus mellett, mintegy 9 m-ről ellőtt játékszer a bal kapufa tövénél hagyta el a játékteret. Óriási gólhelyzet volt!

16. perc: Némileg váratlanul, de teljesen megérdemelten szerzett vezetést a PVSK. Kiss Krisztián a jobb oldalról elindult, és befelé cselezve három védőt is lerázott magáról, majd az alapvonalról begurította a játékszert, amelyet a berobbanó Gergye 8 m-ről a kapu közepébe lőtt, 0-1!

A gól nem szegte kedvét a hazaiaknak. Lendületes támadásokkal, és kemény párharcokkal próbálkoztak, amely egészen a félidő utolsó percéig nem hozott eredményt, de jött a 43. perc. Tornyos vétett el egy labdát Németh megszerte, és vendég kapu fele mehetett teljesen egyedül. A futtában ellőtt labda a kiinduló Győri kapusról kipattant ugyan, de a kipattanót végül sikerült a kapuba juttatnia, 1-1!

II. félidő:

A félidő két sellyei helyzettel indult. Egyébként végig nagyon kemény belemenések, sok sérülés, és néhány kiosztott sárga lap jellemezte ezt a játékrészt. Mindkét csapat szerette volna minél előbb lezárni a találkozót.

Az 55.percben a nagy formában játszó Gergye szerzett labdát a hazai térfél közepén, majd egyéni játék után, még a kapust is kicselezve lőtt a kapu bal oldalába, 1-2!

Rákapcsolt a Sellye, ezt egy kapufán csattanó lövés is jelezte, igaz a mi részünkről Kiss Krisztián lőtt egy bődületes felső lécest.

Aztán a 83. percben végleg eldőlt a mérkőzés. Turi kapott egy nagyszerű indítást. A jobb oldalon néhány métert vezette a labdát, majd okosan a másik oldalon érkező Gergye elé tálalt, aki higgadtan lőtte be saját, és csapata harmadik gólját, 1-3! Mesterhármas!

Mink Olivér.

Nagyon örülök a három pontnak, úgy gondolom megérdemelten nyertünk. Voltak periódusok, amikor magunkra húztuk az ellenfelet, de java részt jól oldottuk meg a szituációkat. Külön szólnom kell Gergye Daniról, aki pazar gólokat lőtt, ismerem őt régről, és egy gólérzékeny, jó játékosnak tartom. Sorozatterhelésben vagyunk, szombaton Harkányban játszunk, majd szerdán Siklóson. Természetesen fejben is fel kell készülnünk ezekre a mérkőzésekre, de még fontosabb, hogy átmentsük a formát, és megtartsuk a lendületünket.