Szerdán a Lovászhetény jön a Verseny utcába

Most a hétvégén szédületes második félidőt produkálva nyert Szederkényben a betegségek, sérülések miatt kissé nehéz helyzetben levő PVSK csapata. Szerdán a Megyei Kupában azt a Lovászhetényt fogadják, amely csapat néhány hete 2-0-ról egyenlített a Verseny utcában.

A vezetőedzőt, Schneider Gábort megkérdeztük, miért jók ezek a hétközi tétmeccsek.

Ha a futballt, mint játékot nézzük, nagyon jó a szerda-szombat terhelési ritmus, mert tétmérkőzésen fejlődik a csapat. Ha a mostani helyzetünket nézem, sok a hiányzó, és ráadásul jelentkeznek a kettős terhelés miatti hátrányok, de most nekünk is tudnunk kell, hogy mire vagyunk egy nehezebb helyzetben képesek. Sajnos, Farkas Artúr ebben a szezonban már nem számíthatunk, Nagy Jeromos sem tud játszani. Visszatért viszont Duraku.

Egyet már most leszögezhetek, mi minden meccsen a maximum teljesítményre törekszünk, főleg ha tétmérkőzésről van szó. Tehát nagyon komolyan vesszük a szerdai kupamérkőzést. A Lovászhetény mindig nehéz ellenfél volt, és a legutóbbi 2-2 csak ösztönöz minket, hogy visszavágjunk, és, mivel egymeccses játékról van szó, tovább lépjünk. Az is jó, hogy itt van második esély, tehát, ha a rendes játékidőben nincs döntés, még a 11-esekkel tovább lehet jutni. Nagyon remélem, hogy mi várhatjuk majd a május 3-án sorra kerülő következő fordulót - fejezte be a vezetőedző.

A Megyei Kupa találkozókon a továbbjutás egy meccsen dől el. Mivel azonos osztályú csapatokról van szó, nincs hosszabbítás, ha a rendes játékidőben nincs döntés, büntetőrúgások következnek.

A PVSK – Lovászhetényi FC Megyei Kupa labdarúgó találkozó szerdán 17 órakor kezdődik a PVSK Verseny utcai sporttelepén.