Nehéz mérkőzést nyert a PVSK a Kétújfalu ellen

Csak látszólag volt könnyű találkozó a PVSK labdarúgóinak a Kétújfalu elleni, az első félidő kissé dadogós játéka után, a második félidőben húsz perc ötletes játék elég volt a PVSK labdarúgó csapatának a három pont megszerzéséhez, de az utolsó játékrészben bekapott gólok elrontották örömünket.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Kétújfalui SE 4-2 (1-0)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 19. forduló, PVSK műfüves labdarúgó pálya, 50 néző

Vezette: Nagy I. (Horváth, Güldner)

PVSK: Győri – Városi, Rácz, Fiáth, Tornyos (Demeter) - Sziládi (Gergye), Pál (Pánovics), Kiss K. - Draskóczi (Turi), Kerényi (Kántor), Mácsodi, Vezetőedző: Mink Olivér

Góllövő: Rácz 2, Sziládi, Kiss K. illetve Szalai, Varga

A gólok története:

Az első negyedóra kiegyenlített játéka után mindenki abban bízott, hogy bár a vendégkapu nem nagyon forgott veszélyben, a félidő vége előtt rúg a PVSK egy gólt. Ez meg is történt.

A 42. percben jobb oldalról végezhettünk el szabadrúgást, mintegy 22 m-ről a vendégkaputól. A röviden legurított labdát Kiss K. kapta, aki ballal magasan beadta, és az érkező Rácz a védőket túlugorva fejelt a kapuba, 1-0.

68. perc: Rácz szemfülesen „leszedte” a vendégek késlekedő védőjének lábáról a labdát, és meg sem állt a kapuig. A kiinduló kapusnak semmi esélye nem volt az egyedül kitörő csatárunkkal szemben, 2-0.

70. perc: Ezúttal Kiss K. volt a főszereplő. Felismerve a helyzetet, teljesen egyedül tört kapura, és a kapus mellett elgurítva lőtte a hálóba a labdát, 3-0.

75. perc: A labda a vendégek 16-ánál gurult keresztbe, többen elengedték, így Sziládihoz került, aki higgadtan lőtte be a negyediket, 4-0.

Ezek után érthetetlenül kiengedett a hazai csapat, ezt megérezve előbb, a 78. percben Varga, majd Szalai is betalált a vendégcsapat részéről, ez utóbbi találat a 90. percben esett. Mindkét gól védelmi hibákból született, és kissé „bemaszatolta” a szép végeredményt.

Mink Olivér: - Most az eredménnyel sem vagyok igazán elégedett, bár mindkét félidőben voltak jó periódusaink. A második félidő bizonyos szakaszában több gólt is lőhettünk volna, ekkor jól is játszottunk, e helyett kiengedtünk, és kaptunk két elkerülhető gólt. Mivel teljesen más játékrendszert játszunk most a csapattal, mint amit korábban játszottak a fiúk, ezek a hullámvölgyek előfordulhatnak. Minden elkövetett hibánk ellenére azt mondom, lesz még jobb a játék is, és sokra hívatott ez a csapat.