Nagy iramú, küzdelmes meccsen született meg a döntetlen

A legutóbbi fordulóban otthon elszenvedett vereség után ismét saját pályáján játszhatott a PVSK, mivel a pályaválasztási jog megtartása mellett, Pécsett, a Verseny utcában rendezték meg a Lovászhetény elleni találkozót.

Sajnos, a legutóbbi Villány elleni mérkőzéshez hasonlóan az időjárás most sem volt ideális. Szitáló esőben kezdtek a csapatok, ami szerencsére a második félidőre elállt. A váratlanul megváltozott helyszín miatt kevesebb néző volt a szokottnál, bár a vendégekkel is sokan jöttek szurkolók.

Labdarúgó mérkőzés: Lovászhetényi FC - PVSK 2-2 (0-1)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 22. forduló, PVSK Verseny utcai labdarúgó pálya, 72 néző
Vezette: György Balázs (Pór Gábor, Molnár Ferenc)
Góllövők: Kiss Krisztián 2, illetve Jenei, Bartal

PVSK: Csutora – Demeter (Draskóczi) Tornyos, Duraku, Kiss K. - Kiss D., Sziládi, Kerényi, Varga D. - Nagy J., Bihari (Városi) Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

Meglepetésre a mérkőzés elején nagy iramban kezdtek a vendégek, kemény, de sportszerű küzdelem folyt a pályán, egyelőre több vendég labdabirtoklással. Érdekes, hogy ellenünk mindig nagyon összeszedett Lovászhetény még mumusként is szerepel a PVSK naplójában, hiszen számtalanszor tréfálta meg csapatunkat.

A 4. percben mégis a PVSK előtt nyílt gólszerzési lehetőség. Bihari indította Kiss Dominikot, akinek beadása teljesen egyedül találta a 11-es pontnál Kiss Krisztiánt, aki a kapusba lőtte a labdát. Gólhelyzet volt.

9.perc: A vendégek előtt is volt egy helyzet, a kiugró Kaufmann Bence hosszút szöktetett, és elvesztette a labdát, de fél perc múlva ugyanő lőtt fölé. Akár ebből is gól lehetett volna.

27.perc: A mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki Kaufmann Bence, egyedül tört kapura, de kapusunk lábbal beleért a labdába, amely felperdült, és a hálóőr ismét meg tudta szerezni, mielőtt még a kapuba hullott volna.

A 42. percben megszerezte a vezetést a PVSK. A jobb oldalon Kerényi kapott labdát, felnézett, és a teljesen üresen álló Kiss Krisztiánhoz továbbított, aki mintegy 6 méterről a hálóba lőtt, 0-1!
Ezzel a momentummal gyakorlatilag letelt az első félidő, megnyugodva vonulhattunk pihenőre.

II félidő:

Érdekes módon, nem indult nagy vehemenciával a második játékrész. Jobbára a pálya középső harmadában folyt a játék. A játékosok ritkán jutottak el a kapukig, néhány távoli lövés kivételével nem volt említésre méltó esemény.

Ez a játék egészen a 74. percig tartott, ekkor egy rendkívül érdekes, és mondhatjuk szerencsés góllal növelte előnyét a Vasút. Kiss Krisztián cselezett a bal oldalon, majd középre sodródva a kapura küldte a labdát, amely a kapus lábai között, miután már birtokba vette, becsusszant a gólvonalon túlra. A partjelző jelezte a gólt, a játékvezető pedig megadta. 0-2!

Ezután azt hittük, hogy megvan a mérkőzés, hát tévedtünk. A Lovászhetény egyáltalán nem adta fel, rákapcsol, és a hazai gól után szinte azonnal gólt szerzett. A 75. percben egy kavarodás után felpattanó labdát Bartal Bence fejelte a hálóba, tegyük hozzá, előzőleg Csutora nagyot védett, 1-2!

A 81. percben a 12 m-en egyedül maradt Jenei lőtt a kapunk jobb sarkába, 2-2!

És még nem volt vége! A játékvezető négy percet hosszabbított, és ez alatt az idő alatt is voltak helyzetek itt is-ott is, akár mind a két gárda megszerezhette volna a győzelmet.

Kicsit későn kezdett hajrázni a PVSK, voltak a meccsnek nagyon kellemetlen pillanatai, amikor bizony a Lovászhetény gólt, vagy gólokat lőhetett volna. A PVSK az utolsó másodpercig támadott, próbálkozott, de nagy helyzetbe ritkán kerültek játékosai. Ekkor már gyakran a sárga lap is előkerült. A második hazai gól után negyed órán keresztül nyomás alatt tartotta a PVSK-t a vendégcsapat, majd ugyanezt tette a PVSK is, a végéig. Ha azt vesszük, hogy a második gólunk igen szerencsés körülmények között esett, akkor a pontok megosztása reális eredmény.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK: - Először is köszönöm, hogy a Lovászhetény vezetői beleegyeztek a pályacserébe. Így talán jobb minőségű talajon játszhattunk. Másodszor a játék képe alapján, úgy érzem igazságos eredmény a döntetlen, mert mindkét csapatnak voltak nagy lehetőségei. Az más kérdés, hogy kétgólos vezetésnél nem szabad ennyire kiengedni, meg kell tudni tartani az előnyt. Persze egy pont jobb, mint egy sem, de én a háromnak jobban örültem volna.