Mi támadtunk, a Siklós rúgta a gólokat.

Amikor beléptünk a siklósi pályára, két ismerős hazai szurkoló arról beszélgetett, hogy legutóbb Bólyban öt gólt lőtt a Siklós, de most hárommal is elégedettek lennének. Bejött a jóslat. A célfutballt játszó, és védelmünk hibáit, és a kevés helyzetét kihasználó hazaiak nyerték a találkozót.

SiklósPVSK 3–1 (21)

Baranya Vármegyei bajnokság, I. o., 27. forduló, Siklós, a Mehring Lajos Városi Sportcentrum, 97 néző

Góllövők: Rotaru, Ignácz, Pólics, illetve, Ádám

Vezette: Ádám József (Otletics Zoltán, Földi Marcell Péter)

PVSK: Csutora–Berze (Strecker), Kerényi, Varga (Budavári), Nagy– Farkas, Ádám (Pánovics), Kotsis, SzendelbacherSziládi, Kaya (Duraku) Vezetőedző: Schneider Gábor

Jó időben kezdődött a mérkőzés, bár néhány felhő kitakarta a napot, de erre a hőmérsékletre szokták mondani, hogy ideális labdarúgó idő.

I.félidő:

Nagyon belekezdett a Siklós. Hosszú keresztlabdákkal, erőteljes labdatámadásokkal operáltak a hazaiak. Sajnos, nagyon korán kaptuk a gólt, már a 4. percben. Egy 16-osunkra bepréselt labdát, az ötös sarkáról visszajátszottak, és a berobbanó Rotaru a kapunk közepébe lőtte, 1–0! Valaki elrúghatta volna, hiszen elég tisztán jutott az ellenfélhez a játékszer, illetve rövidebb reakció idővel menteni lehetett volna. De mint tudjuk a sportban a ha, nem játszik. Más kérdés, hogy egy csaknem felezővonali bedobásból hogyan jutott el zavartalanul az ötösünkig a labda.

Fokozatosan átvettük a játék irányítását, egyre másra vezettük a támadásokat. Rövidpasszos átadások, egyéni támadásvezetések jellemezték ekkor a játékot. A 14. percben Ádám remek labdát kapott, két lépést tett vele, és mintegy 18 m-ről rábombázta, a kapus óriásit védett.

Ádám volt az egyik legveszélyesebb játékosunk, sokat változtatta a helyét, jól cselezett, és minden idegszálával támadta a kaput.

Szinte a semmiből kaptuk a második. A 24. percben mi térfelelünkről, kissé jobbról szabadrúgást végeztek el a hazaiak. A magasan beadott labda több emberen is átszállt, senki nem ért hozzá, így jutott el a balról érkező Ignácz Olivérhez, aki zavartalanul befejelte a benn ragadt kapus mellett, 2–0! Itt is többen hibáztak, de ez majd bővebb szakmai elemzést igényel.

Majd jött a gyógyír a 32. percben, a szépítő gól. Ádám tisztán kapta a labdát, mintegy 15 m-ről jobbról, lőtt a hazai kapuba. Szép akció volt, 2–1!

II. félidő:

Nagy örömünkre, és rögtön az elején lendületesen kezdtünk, a PVSK fokozatosan átvette a játék irányítását. Már az első percekben gólt szerezhettünk volna. Szendelbacher a saját térfeléről indulva, remek cselekkel jutott el az ellenfél térfelének közepéig, majd óriási bombát eresztett meg, a hazaiak kapusa bravúrosan védte a lövést.

Támadtunk, egy nagy futás utáni párharcban, miután a két játékos a 16-oson belülre került, a hazai védő elsodorta Nagy Jeromost, de a játékvezető nem adott büntetőt.

És megint a Siklós lőtt gólt. A büntető területünkig jutottak rövidpasszos adogatásokkal a hazaiak, majd egy kényszerítő után Pólics elé került a labda, aki 10 m-ről a bal sarkokba helyezett, 3–1!

Volt egy kis dulakodás, paprikás lett a hangulat, előkerült a sárga lap is, sőt egy súlyos sérülés is volt, és a nézőtérről valakit elvitt a mentő, nem valószínű, hogy a pályán zajló események miatt lett rosszul.

A mérkőzés végéig mi irányítottuk a játékot, volt szabadrúgás utáni kapusbravúr, tiszta ziccerhelyzet, szöglet utáni kavarodás, de nem sikerült gólt szereznünk.

Még a hosszabbításban is akadtak izgalmak, egymás után kétszer is szabadrúgást kaptunk, de a beivelt labdákat, vagy a védők, vagy pedig a ma nagyon jó napot kifogó hazai kapus, Bogdán Benjamin hárította.

Két góllal kikaptunk, ugyan, de megint bebizonyosodott az a tétel, hogy gól nélkül nincs győzelem. Hiába volt 75–25% a labdabirtoklási arány a javunkra, ez nem pontozásos sportág, itt a rúgott gólok száma az objektív mérce.

Bebizonyosodott, hogy a sérültek, különösen Tornyos a védelemből, nagyon hiányoztak. Ez a fiatal csapat, még nem felnőtt csapat. Még nem tud felnőttként gondolkodva, és összpontosítva játszani, elejétől a mérkőzés végéig. Ennek a tudásszintnek az összességét, ami hiányzik a csapatunkból, úgy hívjak, rutin. Ezt hosszú évek alatt lehet csak megszerezni. Reméljük minél előbb sor kerül erre….

Schneider Gábor vezetőedző: Ma is, mint egész évben a csatár nélküli játékot gyakoroltuk. Egy felnőtt bajnokság nem a gyerekek játéka. Tudsz csatákat nyerni, de a háborút elveszíted. Sovány vigasz az ellenfelek pozitív visszajelzése, ha nincs cél, nem tudod merre tartasz.