A minden csapatrészében, és a játék egyes elemeiben, a felázott talajhoz jobban alkalmazkodó, és a ma nagyon egységes, és különösen a második félidőben jól játszó PVSK megérdemelten nyerte ezt a fontos mérkőzést.

PVSK–Gyógyfürdő Harkány 2–0 (00)

Baranya Vármegyei bajnokság, I. o. 7. forduló, PVSK Sporttelep, 86 néző

Vezette: Nagy Norbert (Hevesi Gábor, Bősze Zsombor)

Góllövők: Kaya Furkan, Catrone István Márk

PVSK: Winkler – Kerényi, Cseresnyés, Eichardt, Demeter – Farkas, Róth (Bahlami) – Varga (Strecker), Catrone, Pánovics – Kaya,

Vezetőedző: Bánhegyi Zsolt

Őszies, kissé hűvös időben, de jól előkészített pályán, kezdődött az első félidő, és meglepő volt, hogy a Harkány kezdett nagyobb lendülettel. Az első helyzet is a vendégek előtt adódott, de a közelről leadott lövést, Winkler védte. A másik oldalon nekünk is volt „százas” helyzetünk, de Pánovics jobboldali beadást, a teljesen üres helyzetben álló Varga az ötösről, középről mellé lőtte.

Nagy iramot diktált a Harkány, a pálya szélén azt találgatták a szurkolók, vajon bírja-e végig a vendégcsapat. Volt még egy Eichardt-fejes jobboldalról, az ötös magasságából, de mellé ment, viszont helyzet volt ez is. Igaz a másik oldalon is volt még egy gólhelyzet, de a harkányi csatár az ötösről fölé lőtt.

Azt is mondhatjuk a játék képének, a nagyjából egyenlő szituációknak teljesen megfelelt a gólnélküli döntetlen eredmény a félidőben.

A II. félidőben, ahogy az lenni szokott, felpörögtek az események. Maradt a Harkány kezdeményező játéka, de kijöttünk a védekező helyzetből, feljavult a középpályánk, és különösen Kaya gyors, lendületes játékának köszönhetően veszélyesebb lett támadójátékunk is.

Már az 56. percben helyzetbe került a gyors játékosunk Kaya, egyedül tört ki, de 12 méterről a kifutó kapusba lőtte a labdát.

Majd következett az 58. perc. Szögletet rúgtunk a jobb oldalról, a beadott labdát Varga Dominik kapura lőtte, amely kipattant a kapu előterébe, és a jó helyen álló Kaya félfordulattal a jobb sarokba lőtte a vezető gólunkat, 1-0!

Kaya Furkan megérdemelte ezt a gólt, mert sokat tett érte, és remek helyezkedésével tette fel az i-re a pontot.

A Harkány ezután mindent megtett a győzelemért. Hajtottak, küzdöttek, elsősorban a pontrúgásokból magasan beívelt labdák jelentettek veszélyt a 16-oson belül számunkra.

Majd végleg eldőlt a találkozó. A 67. percben Róth adta be a labdát, Varga mintegy 10 méterről kapura lőtte, de az magasan kipattant éppen a jó helyen álló Kaya elé, aki kapura fejelte a játékszert. Mivel a labda akadálytalanul hullott volna a hálóba a gólvonalon álló Szabó Zsolt kézzel kiütötte. Azonnali piros lap, és büntető járt érte.

Catrone a 11-est nagy erővel bombázta a kapu közepébe, 2-0!

Rohamozott a Harkány, paprikásabb lett a hangulat, amelyhez a harkányiak által kritizált játékvezetői ítéletek is hozzájárultak. Előkerültek a sárga lapok is, de az eredmény nem változott.

Fiatal csapatunk 9 ponttal áll a tabellán. és szerdán egy előrehozott mérkőzésen, Villányban szerepel. Ha ilyen lelkesen küzdenek, és célfocit játszanak a fiúk, akár meglepetés is lehet az esélyesebb csapat otthonában. Amolyan ”hatpontos” mérkőzést nyert meg a PVSK teljesen megérdemelten, a nagyon egységes, és tavaly még alacsonyabb osztályban szereplő Harkány ellen, és nagyon megküzdött a három pontért.

Bánhegyi Zsolt vezetőedző, PVSK: – Az első félidőben nagyon gyengén játszottunk, elaludtunk, talán késve jöttünk ki az öltözőből. Ekkor a Harkány dominált, mindkét oldalon két nagy helyzet is adódott, amelyek kimaradtak. A félidőben „átbeszéltük” a problémákat, szerkezetet váltottunk, és már gyorsabb lett a játékunk, és pontosabb volt a támadásvezetésünk is. Rúgtunk két gólt, de a kapu előtti labdaátvételi hibák miatt, több lehetőséget is elpuskáztunk, ezen javítani kell. Úgy érzem, megérdemeltem nyertünk, egy nagyon jó Harkányt győztünk le, és ott vagyunk a középmezőnyben. Továbbra sem dőlünk hátra, annál is inkább, mert szerdán Villányban nehéz mérkőzés vár ránk. Feltétlenül megemlíteném a pályamunkásaink teljesítményét, akik áldozatos munkával játékra kiválóan alkalmas pályát készítettek. Ez is fontos része a csapatmunkának...