Magabiztos győzelmet arattunk Bodán

Remek teljesítménnyel aratott 0:6-os győzelmet felnőtt labdarúgó csapatunk a Boda ellen.

Boda ÖSE - PVSK 0:6 (0:3)

AutoCity Volkswagen Baranya Megyei I. osztályú bajnokság. 2022.02.20. 11:00, Boda. 40 néző

Játékvezető: Hevesi Gábor, asszisztensek: Nagy Norbert, Karcagi Balázs

PVSK - Megye I.: Bárány Barót Bálint, Draskóczi Martin, Edouard Ndjodo (1), Kántor Martin Dominik, Kiss Krisztián Roland (1), Mácsodi Ferenc Tamás, Nagy Jeromos, Pál Marcell (1), Tornyos Péter, Rácz Ervin, Sziládi Roland (1), Kerényi Dániel (1), Kutas Botond, Kiss Dominik (1), Városi Viktor

Hazai pályán aratott győzelem és alapos felkészülés után kezdte meg hivatalosan is a tavaszi szezont a PVSK a Boda otthonában. A mérkőzés megemlékezéssel kezdődött, a csapatok Fenyvesi Máté, a Fradi Örökös bajnoka, Eb-bronzérmes labdarúgója emlékének adóztak egyperces csenddel.

A kezdő sípszó után a PVSK rögtön egyértelművé tette, hogy három pontért érkezett Bodára. Higgadtan, taktikusan fociztak, a porszemet a gépezetben talán csak a pálya talaja jelentette. A fű alatt rejtőző változatos domborzatra nem tudott felkészülni Mink Olivér együttese. A vendég mezőnyfölény ellenére mégis bodai helyzet lett az első említésre méltó esemény a mérkőzésen. A 10. percben Bárány Barót Bálintnak kellett nagyot nyújtóznia, a labda pedig a kapufáról pattant ki a játéktérből.

A 19. percben viszont már a túlodalon jött a helyzet. Kiss Krisztián kapott szép labdát a jobb oldalon. Mintaszerű csellel kényszerítette térdre a védőt és 14 méterről gyönyörűen lőtt a kapu jobb oldalába. 1:0

Nem csökkent a PVSK lendülete, alig öt perc kellett az újabb találathoz. Ezúttal Kiss Dominik volt eredményes. A felezővonaltól indult meg, majd Kiss Krisztiánhoz passzolt, aki egy csel után visszaadta a labdát, Kiss Dominik pedig 10 méterről vette be a hazaiak kapuját. 2:0

A bólyiak ellen játszott mérkőzés után Mink Olivér azt mondta, hogy a széleket kell jobban használni. Erre most nem lehetett panasz, a jobb szélen a két Kiss, a balon pedig Nagy és Draskóczi mutatott szebbnél szebb megoldásokat. A 30. percben Draskóczi spintelt egyet, a védő is lepattant róla, aztán Rácznak adta be a labdát. Rácz egy igazítás után lőtt, de egy bodai láb beleért a lövésbe és megmenetette csapatát az újabb góltól.

Két perccel a félidő vége előtt Ndjodo a jobb oldalról gurított középre Pál Marcellhez, aki a kapu bal oldalába bombázta a PVSK harmadik gólját. A hazai kapus ekkor döntött úgy, hogy neki elég volt erre a vasárnapra, kiszólt a kispadra, hogy ő bizony a félidőben átöltözik.

Így is tett, a második félidőt már Papp Barnabással a kapuban kezdte meg a Boda. A nap is kisütött, és az első sugarak újabb vendég találatot értek. Kiss Dominik futott el a jobb szélen, a beadását pedig Sziládi kapásból lőtte a kapu közepébe. 0:4

Az iram a negyedik gól után csökkent, a Boda érezte, hogy itt a szépítés is nehéz lesz, a PVSK játékosai pedig elégedettek lehettek az eredménnyel. Mink Olivér azonban nem így gondolta, cserékkel és egy kis bíztatással újra felpörgette a csapatot. A 82. percben ennek meg is lett az eredménye. Kerényi Dániel érkezett jobbról és a 16-os vonalában egy pillanatra elgondolkodott, hogy kinek is adjon középre. Aztán észrevette, hogy van egy jobb megoldás, és gyönyörű mozdulattal a hosszú sarokba ívelte a labdát. 0:5

Egy perccel később a kapufák tekintetében is egyenlített a PVSK, Ndjodo szerzett labdát a bodai kapu előtt, de a lövésébe már beleért a kapus lába és tolta a kapufára a labdát. A védéssel azonban csak egyetlen perccel odázta el a gólt. A 84. percben ugyanis máris javított Edi. Egy szöglet után az ötösön csapott le a labdára és bombázott a kapuba, ezzel beállította a 0:6-os végeredményt.

Magabiztosan, okosan és sokszor szépen játszott a PVSK a mérkőzésen, ezzel megérdemelten gyűjtötte be a három pontot. Nemcsak a két győzelem, hanem a harcosság és a lelkesedés is olyan pozitív elem a csapat játékában, ami után bátran készülhetnek a soron következő Szederkény elleni hazai mérkőzésre.

Mink Olivér: Az az igazság, hogy nehezebbre számítottunk. Két ellenfelünk is volt ezen a mérkőzésen, a hazai csapat mellett a pályával is meg kellett küzdenünk. Kilencven percig koncentráltan játszottunk, nem sérült meg senki és a három pontot is hazavittük, így maradéktalanul teljesítettük a célunkat.