Magabiztos győzelem, az országos főtáblán a PVSK

A hősiesen küzdő, olykor gólhelyzetig is eljutó, de ugyanakkor döntő hibákat elkövető Siklós ellen, már az első félidőben bebiztosította a győzelmét, és ezzel a Baranya Kupából az országos főtáblára kerülést is, a mérkőzést végig irányító PVSK.

Siklósi FC – PVSK 0-5 (0-4)

Férfi Labdarúgás, Baranya Megyei Kupa 3. forduló, Mehring Lajos Városi Sportcentrum Siklós, 59 néző.

Vezette: Nagy I. (Gazdag S., Nagy N.)

PVSK: Győri – Rácz (Pánovics), Fiáth, Pál, Kiss K. - Sziládi, Tornyos (Kántor), Kiss D. (Kerényi), Gergye (Duraku) – Draskóczi (Mang), Nagy J. (Mácsodi) Vezetőedző: Mink Olivér

Góllövő: Gergye 2, Nagy J., Rácz, Kiss K.

6. perc: A hazai kapus ki akarta rúgni a mezőnybe a felé guruló labdát, Rácz megtámadta, és a kapus belerúgta a játékszert. A labda magasra pattant, Rácz utána futott, és kissé kisodródva jobbról az üres kapuba fejelt, 0-1!

20. perc: Kiss Krisztián remek csel után Kiss Dominikot indította, aki jobbról, az alapvonal közeléből élesen belőtte a labdát, és az érkező Gergye 8 m-ről lőtt a kapuba, 0-2!

24.perc: Ismét Gergye volt eredményes. Nagy Jeromos Draskóczit indította, és az ő középre adott labdáját Gergye passzolta a hálóba, 0-3!

30.perc: Gergye középen labdát szerzett, majd Kiss Krisztiánt indította, aki ügyesen Nagy Jeromoshoz továbbított, ő keresztbe vezette a labdát és a kiinduló kapus mellett, mintegy 10-m-ről lőtte be a negyediket, 0-4!

83. perc: Ennél a gólnál hibázott a hazai védő, visszafele adta a labdát, de a kapus kint állt, Kiss K. lecsapott a labdára, és az üresen maradt kapuba lőtt, 0-5!

Lényegében végig irányított a PVSK, és ilyen arányban is megérdemelten nyert, és a lőtt öt gólon kívül, még számos gólhelyzete is volt. A kissé tartalékos hazaiak is többször kerültek gólhelyzetbe, de vagy az utolsó passz, vagy a labdaátvétel nem sikerült jól.

Mink Olivér:

Természetesen nagyon örülök a főtáblára kerülésnek, ezt akarták a játékosok és az egyesület vezetése is. Nagyon tiszteltük a Siklós csapatát, és mint minden mérkőzést, ezt is nyerni akartuk. Nem lebecsülve az ellenfelet, de nehezebb mérkőzésre számítottunk. Szervezetten és jól játszottunk, már az első félidőben eldőlt a mérkőzés. Úgy gondolom, a második félidőt is jól lemenedzseltük, és már egy kicsit a szombati PEAC elleni rangadóra is gondoltunk. Örvendetes, hogy a fiatalok jól szálltak be a padról, persze még a rutint meg kell szerezniük. Összességében maximálisan elégedett vagyok a látottakkal.