Ma megharcolt felnőtt labdarúgó csapatunk a három pontért

Küzdelmes, harcos mérkőzésen teljesen megérdemelten nyert, a ma nagy akarásról, és a játék iránti feltétel nélküli alázatról tanúságot tevő, a győzelemért az utolsó percig harcoló fiatal csapatunk, az összességében a kapunkra kevés veszélyt jelentő Komló ellen.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Sport36 Komlói Bányász 1-0 (0-0)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 16. forduló, Pécs, PVSK labdarúgó pálya, 76 néző
Vezette: Nagy I. István (Varga László, Kónya Dávid Zsolt)
Góllövő: Kiss -Tóth Dominik
Kiállítva: Kiss -Tóth Dominik (PVSK), Nagy Gábor vezetőedző (Komló)

PVSK: Csutora - Városi, Demeter, Tornyos, Szendelbacher (Kiss Krisztián) – Duraku, Kiss-Tóth D., Sziládi, Draskóczi (Pánovics), Kerényi, Nagy J. Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

Minden adva volt egy igazi, jó találkozóhoz, a kellemes napsütés, a kitűnően előkészített pálya, és még a feszesre nyírt sövény is jó aláfestést adott a játék ritmusának, és annak a ténynek, hogy itt ma hazai győzelmet lássunk.

A mérkőzés úgy indult, ahogy azt már az utóbbi időben megszoktuk a csapatoktól, fogást kerestek egymáson, de egyelőre a kapuk nem forogtak veszélyben. A pálya középső harmadában folyt a játék, sok átadási kisérlettel és ütközéssel tarkítva.

A 9. perc, amely egy hazai helyzetet hozott. Draskóczi viharzott el a bal oldalon, beadását ketten is elvétették, amely Kerényihez került, és ő tiszta helyzetben mellé lőtt. Lehetőség volt!

A 20. percben a 20 m-es komlói szabadrúgást Csutora hárította.
A 25. percben a hazai ötösről szerezhettek volna gólt a vendégek, de csúnyán fölé lőtték a labdát. A 40. percben háromszor is gólt szerezhettünk volna, de mindhárom lehetőséget elpuskáztuk. A 43. percben a mérkőzés eddigi legnagyobb helyzetét hagyták ki a vendégek. Tóth Adrián kissé lesgyanús helyzetben egyedül ugrott ki, de a kifutó Csutora lábbal mentett, majd a kipattanót fölé lőtte a második hullámban érkező komlói. Gólnélküli 45 perc után vonultak pihenőre a csapatok.

II félidő:

Ahogy az lenni szokott, a második játékrészre maradtak a fontos események, sárga és piros lapok, és az utolsó pillanatig foggal-körömmel védett egyetlen gól is. Megjegyzendő, Kiss Krisztián beállításával szervezettebb lett a játék, veszélyesebbek a hazai támadások.

Az 58. percben Draskóczi a jobb oldalon megszerzett egy labdát, előzőleg Kiss -Tóth Dominik jó cselekkel ment el a bal oldalon, majd a jobbra átkerülő labdáért Draskóczi megküzdött a védőjével, elhúzott és a jobboldali éles beadására szinte berobban Kiss-Tóth Dominik, és 8 m-ről bebombázta a vendégek kapujába a vezető gólunkat, 1-0! Ez a gól a küzdelemről szólt, ahogy Draskóczi megszerezte a labdát, az példa értékű lehet.

Ezután felgyorsultak az események. Sárga lapok is előkerültek, a Komló mindent megtett az egyenlítésért, de a PVSK fiataljai hősiesen harcoltak, és alkalmanként kontrákkal próbálkoztak.

Sajnos, Kiss - Tóth Dominik ismét a kiállítás sorsára jutott, a 89. percben reklamálásért kapott pirosat, miután már volt egy sárga lapja. Ugyancsak kiállították a vendégek vezetőedzőjét, Nagy Gábort is, őt még a 75. percben. Parázs hangulatban ért véget a találkozó, az utolsó percig megspékelve bőséges izgalmakkal. A Komló még a 94. percben is lőhetett 20 m-ről egy egyenlítéssel kecsegtető szabadrúgást.
Teljesen megérdemelten nyert a PVSK, mert a sokszor hiányolt játék iránti alázat ma megvolt fiatal csapatunkban.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK: - Van egy olyan sportban elterjedt mondás, hogy a szív és akarat, előbb utóbb győzelmet arat. Mérkőzés előtt az öltözőben felolvastam a csapatsportágak 17 alapelvét, amelynek a meg kell felelni a mérkőzés folyamán minden játékosnak, abban minden benne van. Azt mondtam, ma eszerint kell játszanotok. Ez a mai szép siker az alázat, a harcos hozzáállás, és a szív diadala volt, sajnos, Kiss-Tóth Dominiket ismét elveszítettük…