Küzdelmes mérkőzést nyert meg Komlón a PVSK

Akár rangadónak is mondható volt a két csapat összecsapása annak ellenére is, hogy a Komló hátrébb volt a táblázaton a meccs kezdetekor, mint a PVSK. A két ellentétes félidőt mutató együttesek közül, talán ma a szerencsésebb csapat kapta a három pontot.

Labdarúgó mérkőzés: Sport36 Komlói Bányász - PVSK 1-2 (0-2)
Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 25. forduló, Komló, Bányász Stadion: 100 néző

Vezette: Jakab (Maráz, Löffler)

PVSK: Bárány Barót – Dienes, Vida, Kiss, Turi (Rácz) - Sziládi, Tiffán, Dalipi A., Nagy – Ndjodo, Juhász Vezetőedző: Kósa Sándor, Szakmai vezető: Toma Árpád

Góllövők: Juhász, Kiss illetve Koronics

I.félidő

Bár nézők már bejöhettek, nem voltak túl sokan a nagy csatákat látott, és a Bányász-napi meccseken olykor 6-7000 nézőt is befogadó kökönyösi focipályán.
A PVSK kezdett jobban, és már a 3. percben gólt szerzett csapatunk. A 16-oson kívül mintegy 22 m-re a kaputól, kissé balról, szabadrúgást végezhettünk el. Turi nagyszerűen ívelte az 5-ös és a 11-es pont közé a labdát. Többen is rajtoltak, és Juhász robbant be elsőnek a kapu elé, és a labdát nagy erővel, mintegy 4 m-ről fejelte a kapu közepébe, 0-1.

Juhász Roland gólöröme

A gól felrázta a Komlót, rövid passzokkal és biztonsági labdatartással próbálták megközelíteni a kapunkat, jobbára sikertelenül, de egy átlövést, Miltner léc alá tartó bombáját kellett Bárány Barót kapusnak bravúrral védenie.

És akkor ritmust váltottunk, és jött a második találat. A 35. percben, egy szabad labdát szerzett meg Kiss Krisztián, a pálya közepén. A baloldalon több cselt is bemutatva betört a komlói kapu előterébe, és kissé kisodródva, amolyan ”Csikar-szögből” (talán még sokan tudják mi is az) benyeste a kiinduló kapus mellett a labdát a kapuba, úgy, hogy az épp hogy elfért a kapufa és a hálóőr között, hiszen éppen egy labdányi hely volt erre a műveletre, 0-2.
Ennél a helyzetnél mindenki beadást várt, és a sokszor nagyon hiányolt váratlan húzás, egyéni bravúr meghozta a sikert. Sok ilyen kellene, sok játékostól!

Kiss Krisztián tart a kapu felé

Ezzel az eredménnyel, no meg annak hiányával, hogy nem sikerült megszerezni a harmadik gólt, ami akár el is döntötte volna a mérkőzés sorsát, vonultak az öltözőbe a csapatok.

És hogy mennyire szükség lett volna arra a bizonyos találatra, azt a II. félidő bizonyította. Mintha nem az első félidei PVSK játszott volna ebben a játékrészben. Magukra hozták a Komlót a fiúk, sok volt az elkapkodott, pontatlan átadás, és a mérkőzés is keményebb lett.

És egy hazai próbálkozás a sok közül, a 60. percben góllal végződött. Egy a Komló javára megítélt jobboldali szöglet után a kapunk előtti kavarodásból többször kirúghattuk volna játékszert, de hazaiak játékosa Koronics eszmélt előbb és két(!) méterről passzolta a PVSK kapujába a szépítő találatot, 1-2. Vérszemet kaptak a hazaiak, jött néhány próbálkozás tőlünk is, elsősorban fejjel, de a legnagyobb lehetőségei a Komlónak voltak. Ekkor Bárány Barót kapus több bravúrt is bemutatott. Sok esetben a kapunk előtti káoszos jelenetek után, csak a szerencse mentette meg az újabb góltól csapatunkat. Mindegy nyertünk, és ez a lényeg!

Mindkét csapat gólratörő, nyílt játékának köszönhetően, egy jó iramú, változatos mérkőzésen született meg az igazságosnak mondható eredmény, a sok hibával tarkított játékot mutató, de küzdeni tudásból jól vizsgázó PVSK javára.

Toma Árpád szakmai vezető, PVSK: - Az eredménnyel igen, a mutatott játékkal egyáltalán nem vagyok elégedett. Főleg a második játékrészben követtünk el hibákat, rengeteg labdát adtunk el, és sok volt a pontatlan átadás is. A hét közben gyakorolt taktikai elemekből nagyon keveset láttam viszont ezen a találkozón.