Kiküzdöttük a győzelmet az évzárón

A szív diadala, ezt a kissé frázisnak hangzó, és már-már elcsépelt szlogent szoktuk mondani minden olyan sikerre, amely éles helyzetekből, maximális erőbedobás után hozza meg a győzelmet. A mai találkozón ezt a jelzőt teljesen kiérdemelték a PVSK labdarúgói. A második helyezett ellen, vesztett helyzetből, óriási energiákat mozgósítottak, nyertek, és ezzel megtarthatták a hetedik helyüket a tabellán.

PVSKLovászhetény-Pécsvárad Kft. 2–1 (00)

Baranya Vármegyei bajnokság, I. o., 28. forduló, PVSK Verseny utcai labdarúgó pálya, 98 néző

Góllövők: Pánovics, Kotsits illetve, Szentes

Vezette: Nagy Zsolt (Pór Gábor, Fekete Marcell)

PVSK: CsutoraKerényi, Nagy, Kotsits, Tornyos– Farkas, Ádám (Budavári), Duraku, Kaya (Pánovics)Szendelbacher, Sziládi Vezetőedző: Bánhegyi Zsolt

I.félidő:

Pedig egyáltalán nem úgy indult a találkozó, hogy ebből valami egetverően jó mérkőzés, és hazai győzelem lesz. Az első 15 percben elég egysíkú, labdacicához hasonló passzolgatás folyt a pályán, amelyet először a 14. percben oldott fel egy vendégakció, melyet a baloldali beadás után fölé fejes követett, mintegy 8 m-ről.

A 26 perctől mintegy varázsütésre átvettük a meccs irányítását, és összeállt a középjáték, jöttek a lendületes kiugratások, és pontosabbá váltak az átadások is.

A 27. percben az egyébként is jól játszó Kaya teljesen egyedül kilépett, és a 16 m-ről eleresztett bombáját a kapus lábbal védte nagy bravúrral.

Két perc múlva Tornyos a saját térfeléről óriási labdával indította Szendelbachert, aki teljesen egyedül mehetett kapura, és 14 m-ről gyakorlatilag fejbe lőtte a vendégek hálóőrét. Sokan leálltak, mert azt hitték les van, de mivel magasan szállt a labda nem érzékelték a védők a labda ívét. Más kérdés, hogy ez óriási helyzet volt.

A 33. percben az előre húzódó Tornyos fejelt fölé egy szabadrúgás után.

A vendégek is kihagytak egy nagy ziccert, az 5-ös sarkáról Reith Renátó az oldalhálót találta el. Helyzet volt ez is!

A 44. percbe még egy óriási Winkler–bravúr is belefért, egy 22 m-es lövést hárított nagy vetődéssel, kapusunk. Jól játszottunk, az első félidőben, de megint kimaradtak a helyzetek.

II. félidő:

Lendületesen kezdet a PVSK, de ahogy az lenni szokott a sok kihagyott hazai helyzet után a vendégek szereztek gólt.

Az 54.percben Kelemen húzott el a baloldalon, a ballal beadott labdáját a magasra felugró Szentes fejelte a hálónkba, mintegy 8 m-ről, 0–1!

A 62. percben az előre nyomuló Tornyos mintegy 10 m-ről egy jobboldalról beadott szöglet után, a labdát a kapu mellé perdítette.

Nagy küzdelem volt a pályán, de egy picit a PVSK birtokolta többet a labdát, és fokozatosan uraltuk a játékot is. Nagyon szurkoltunk, hogy legalább az egyenlítő gólt megszerezzük. A végére felpörgött a PVSK, rendre nyertük a párharcokat, lendületes felfutások, pontos kiugratások követték egymást, az igyekezet góllá érett.

A 85. percben Kotsits lendületesen vitt fel a labdát, és ezzel létszámfölénybe kerültünk az ellenfél térfelén. Ügyesen a szintén nagy lendülettel jobb oldalon érkező Pánovics elé tálalt, aki mintegy 14 m-ről a hálóba bombázta a labdát, 1–1! A gól jellemző példája volt annak, hogyha gyorsan játszod át lendületből a pálya középső harmadát, gólveszély alakulhat ki.

És még nem volt vége!

Két perc múlva, ezúttal Nagy Jeromos indult lendületből, majd Kotsis elé tálalt, aki belőtte, mintegy 15 m-ről, a győztes találatot, 2–1!

A végén, mintegy varázsszóra felhangzott az hat tagú szurkolói kórus hangja is," Hajrá PVSK" zúgták. Jobb későn, mint soha...

Nyertünk, és ez a legfontosabb. Több szempontból is örömteli ez a siker, itt most elégedjünk meg annyival, hogy úgy kellett ez a győzelem, mint egy falat kenyér. A második helyezett ellen nagyszerűen zártuk a szezont, maradtunk a 7. helyen, és ez most nagyon jól jött, mi több, fontos is volt. Érdekes módon jól az első félidőben játszottunk, de a második játékrész a küzdelemről szólt, amelyben a PVSK most jobb volt, és végre a góllövő cipőnk is előkerült. Erre lehet építeni a jövőben.

Bánhegyi Zsolt vezetőedző, PVSK. Ma óriásit küzdöttek a fiúk, és ezért minden dícséretet megérdemelnek. Nagyon akarták ezt a sikert, és ez különösen a második félidőben jött ki. Ekkor mertünk játszani, lendületesek, gyorsak voltunk, és rendre nyertük a párharcokat is. Szép támadások után lőttük a gólokat. Le a kalappal a fiúk előtt, úgy érzem, megérdemelten nyertük meg ezt a találkozót.