Jól küzdöttek a fiatalok Horvátországban

Főleg az első félidőben mutatott jó játékának köszönhetően volt egyenrangú ellenfele az agresszív, de sportszerű focit játszó, és a horvát labdarúgás sok jellegzetességét felvonultató hazai csapatnak, a nagyon sok fiatallal felálló PVSK.

Labdarúgó mérkőzés: NK Jedinstvo Donji Miholjac (horvát) - PVSK 3-1 (1-1)
Férfi Labdarúgás, előkészületi mérkőzés, Donji Miholjac, labdarúgó pálya, 123 néző

Vezette: Darain Kovácsevics (Milivoj Radujevics, Birovics Josip)

Góllövők: Jelics 2, Fran Falanics, illetve Kiss Krisztián

PVSK: Pálfi– Kiss D., Fiáth, Varga Á., Kiss M. – Farkas, Pál, Kis K., Pánovics – Draskóczi, Mang Csere: Kerényi, Tornyos, Szendelbacher, Sztojka, Varga D. Vezetőedző: Mink Olivér

A horvát csapat lényegében ugyanolyan szintű bajnokságban játszik, mint mi, a céljaik is azonosak a magasabb osztályba kerülés. A Horvát Amatőr Liga bajnoki táblázatán a második helyen állnak, tehát bajnokesélyes együttesről van szó. Ami rendkívül rokonszenves volt, az a kemény, sportszerű küzdelem a pályán, és a nagyon szívélyes fogadtatás, a játéktéren kívül. Ők is csapatot építenek, és minden lehetőséget megragadnak, hogy erős ellenfelek ellen játszanak.

Nagyon jó talajú pályával rendelkeznek, de a kiszolgáló egységek, és a lelátó korszerűsítésre szorul. Azt remélik, hogy a következő évben megkezdődhet a rekonstrukció. A látványtervek már megvannak, és állítólag az anyagi források nagy része is, ráadásul vendéglátónk élvezi a helyi illetékességű világbajnoki ezüstérmes Domagoj Vida erkölcsi és anyagi támogatását is.

A gólok története:

Az első negyedórában a jól játszó, és a labdát többet birtokló PVSK a 17. percben megszerezte a vezetést. Kiss Dominik pontos labdával indította a jobb oldalon Kiss Krisztián, aki egy cselt csinált befele, majd 15 m-ről kilőtte a kapu bal sarkát, 0-1!

A gól után feltámadtak a hazaiak, és a 35. percben egy mintaszerű, szemre is tetszetős, javarészt egyérintős támadás végén, a jobboldalon egyedül maradt Jelics mintegy 12 m-ről kiegyenlített, 1-1!

A második félidőben, gyorsított a játékán, és teljesen átvette a játék irányítását a hazai csapat. A 48. percben Pálfi még bravúrral hárított egy nagy lövést, az 55. percben már ő is tehetetlen volt. Egy bal oldali beadás után az üresen maradt Jelics 8 m-ről ismét betalált, 2-1!

A 70. percben a kapujából messze kifutó Pálfi elcsúszott, a labdát könnyedén megszerző Fran Falanics pedig majdnem a kapuba gyalogolt a játékszerrel, 3-1!

A találkozó után a PVSK vezetőedzőjét a mérkőzésről kérdeztük.

Az első félidő nagyon jól nézett ki, többet birtokoltuk a labdát, és ezzel területeket is nyertünk, a vezetést is mi szereztük meg. Sajnos, még ebben a játékrészben kiegyenlítettek a hazaiak.

A második félidőben már sokat hibáztunk, a nagy hőség is negatívan hatott, és az ellenfél is gyorsított a játékán, de az is igaz, hogy nyolcan hiányoztak az alapemberek közül, akik igazoltan voltak távol. Így a fiatalok bizonyíthattak, és nem is okoztak csalódást. Tudom, hogy közhely, de kellenek az ilyen mérkőzések, látnunk kell, hogy a hétközi nagyon kemény munka, miként realizálódik a mérkőzéseken. Összességében elégedett vagyok a mutatott teljesítménnyel.