Az utolsó fordulóból előrehozott mérkőzésen a Villány, a második félidőben mutatott játékévál, akárcsak az előző, a szeptemberi találkozón, most is minimális különbséggel nyerte a találkozót. A PVSK mindent meg tett a győzelemért, és így ez a vereség abszolút vállalható.

Labdarúgó-mérkőzés: Villány TC–PVSK 1–0 (0–0)

Férfi labdarúgás, Baranya Vármegyei bajnokság, I. o. 13. forduló, Villány TC, Sporttelep 186 néző

Vezette: Laki Fülöp (György Balázs, Lőrincz Péter)

Góllövő: Szentes, az 50. percben

PVSK: Holenka – Kerényi, Cseresnyés (Orlovics), Eichardt, Demeter – Farkas, Róth (Kapi) – Strecker (Catrone), Pánovics (Nimmerfroh), Varga – Szendelbacher (Pesti) Vezetőedző: Bánhegyi Zsolt

Napsütéses, de kissé hűvös őszies, időben kezdődött az első félidő, és meglepő volt, hogy a PVSK kezdett nagyobb lendülettel, két gólhelyzet is adódott a vendégek előtt. A 7. percben Szendelbacher elment a szélen, a bal oldalról visszagurított, az érkező Pánovics 11-méterről, nagy erővel lőtt, a kapus már verve volt, de egy hazai játékos a gólvonalról kivágta a labdát.

Ezután is mi támadtunk lendületesebben, és a 21. percben megint Pánovics előtt adódott lehetőség. Egy felívelt labdát kifejelték a védők és Pánovics 17 méterről kapásból a kapufa mellé lőtt, centiméterekkel ment el a labda a jobb kapufa mellett.

Ezután is jelesül küzdöttünk, nagyon megnehezítve ezzel a hazaiak dolgát. A félidő gól nélküli döntetlennel ért véget a félidő.

A II. félidő hazai rohamokkal kezdődött, látszott, hogy dűlőre akarja vinni a dolgot a Villány. Nyomás alá helyeztek minket, ennek eredményeként jött a hazai találat is.

Az 50. percben született a vezető, és mint utólag kiderült, a győztes gól is, a hazai csapat javára. A villányi csatár, Szentes egy belőtt labdát kapott, a 16-os sarkánál a jobb oldalról elindult keresztbe, senki nem támadta, igaz, már a labdaátvételnél is történt védelmi hiba, majd néhány lépés után félfordulattal, 20 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1–0! Holenka nem tehet a gólról, szépen kivitelezett, védhetetlen lövés volt.

A másik oldalon nekünk is voltak helyzeteink, főleg az utolsó 20 percben. Kapi Brendon kétszer is gólt szerezhetett volna, de egyszer a kapus hárított, a második helyzetnél, pedig a gólvonalról mentettek a hazai védők. Az utolsó percekben Catrone 20 méteres szabadrúgása kerülte el centiméterekkel a hazaiak kapuját.

Ez a találkozó kísértetesen hasonlított a szeptember közepén lejátszott mérkőzésre, csak most kicsit korábban kaptuk a gólt. Egy biztos, fiatal csapatunk 9 ponttal áll a tabellán, és a most következő tíz nap bajnoki szünetben lesz idő értékelni az eddigi szereplést. A csapat legközelebb október 19-én, a PTE-PEAC II. ellen lép pályára.

Bánhegyi Zsolt vezetőedző, PVSK: Ezen a találkozón jobban játszottunk, mint az előző, szeptemberi összecsapáson, holott most is egy góllal kaptunk ki, de véleményem szerint most jobban megnehezítettük a hazaiak dolgát. Nagy iramú, férfias küzdelem volt. Nagyon elégedett vagyok, hiszen négy U19-es korosztályú fiatal is szerepelt, méghozzá nagyon jól. A mérkőzés egyes szakaszaiban uraltuk a játékot. Holenka végig védte a találkozót, a gólról nem tehet. A játékszituációkat és a helyzeteinket is figyelembe véve, bár gratulálok a Villánynak a győzelemhez, egy döntetlent megérdemeltünk volna. Most tíz nap szünet jön, elemzünk, értékelünk, edzünk, készülünk a PEAC ellen.