Győzelemmel kezdtük a tavaszi szezont

Hazai pályán a Bóly ellen elért 1:0-ás győzelemmel kezdte az évet felnőtt labdarúgó csapatunk.

PVSK - Bólyi SE 1:0 (0:0)

AutoCity Volkswagen Baranya Megyei I. osztály 8. forduló - 2022.02.12 - 14:00

PVSK Sportközpont, Pécs, Verseny u 11-13. - 73 néző

Játékvezető: Nagy Zsolt, Asszisztensek: Kónya Dávid Zsolt, Gellai Ákos

PVSK - Megye I.: Draskóczi Martin, Edouard Ndjodo, Kiss Krisztián Roland, Nagy Jeromos, Pál Marcell, Tornyos Péter, Rácz Ervin, Sziládi Roland, Fiáth Péter, Győri Márk, Dalipi Armend, Kutas Botond, Kiss Dominik

Kegyes volt az időjárás a csapatokhoz, kora tavaszias napsütésben játszották a nyolcadik fordulóból elmaradt mérkőzést a PVSK műfüves pályáján. Tapogatózással és hibákkal telt az első félidő nagy része. Némi izgalmat elsőként egy bólyi szabadrúgás hozott volna a mérkőzésbe. A 23. percben Vénosz Soma 23 méterről lőtt a hazai kapu felé, de a labda a labdafogó háló fölött hagyta el a pályát.

A 29. percben a jobb oldalon Kiss Krisztián látta meg remekül a pálya másik oldalán üresen álló Nagy Jeromost aki az átvétel után Ndjodohoz passzolt, ő pedig 19 méterről bal alsó sarok felé lőtt. A bólyi kapus épphogy szögletre tolta a labdát.

Három perc múlva ismét a vendégek kapusa mentett nagyot, és ezzel véget is értek az első félidő említésre méltó jelenetei. 0:0-s állással mentek edzői tanácsokért az öltözőbe a csapatok.

A széleken kell megbontani a bólyi védelmet, mondta az öltözőben Mink Olivér a játékosoknak, és valóban felgyorsult a játék a második félidőre. A gól azonban váratott magára.

Az 57. percben Fiáth Péter volt szabálytalan, a játékvezető pedig még emlékezett egy nem sokkal korábban szabálytalannak látott megmozdulására is, a kettő sárga együtt pedig pirosat ért. Tíz emberrel folytatta a PVSK, a vendégcsapat pedig próbálta kihasználni a létszámfölényt. A 65. percben két bólyi rohamozta a PVSK kapuját és már nem volt előttük védő, de Győri Márk egyedül is megoldotta a helyzetet, szépet védett.

Bő tíz perccel később a vendégek kapuja forgott veszélyben. Előbb Kiss Dominik lőtt kapura amit a bólyi kapus bravúrral védett, majd a túloldalra pattanó labdával Djodo próbálkozhatott újra, ám Dósa Tamás megint hatalmasat mentett.

Három perccel később egy rosszul elvégzett bólyi bedobás után a PVSK kapta a labdát. A hatalmas bedobás a kapu elé szállt, ott pattant egyet a labda, és Sziládi fejére érkezett, ő pedig szokott magabiztosságával fejelt a kapu bal oldalába. 1:0

Kétségbeesve rohamozott a vendégcsapat, de ennek eredményét kapusuk foglalta össze legjobban:

„Hatodik ziccerünk, de a kaput nem találjuk el” – kiáltott elkeseredetten a játékostársainak.

A 95 percesre nyúlt találkozó végéig a gólok száma nem nőtt, a sárga lapok viszont repkedtek, a végére paprikás lett a hangulat.

A PVSK akarására nem lehetett panasz a mérkőzésen, így Mink Olivér is elégedetten értékelhetett a találkozó után.

„Az eredmény miatt nem izgultam, csak a csapat miatt, hogy az a munka amit ma beletettek a srácok kifizetődjön. Domináltunk végig, mi kezdeményeztünk. Arra készültünk, hogy birtokoljuk a labdát, és keressük a jó passzsávokat. A kiállítás is arra kényszerített bennünket, hogy ezt még hangsúlyosabban hajtsuk végre. Ott kezdtünk el igazán futballozni. Az ellenfél jobban kitámadott, ezt igyekeztünk kihasználni, ami sikerült is. Azt hiszem ez első fordulónak jó volt, megfelelő mennyiségű munkát végeztek a játékosok, és örülünk a három pontnak” – summázott a vezetőedző.