Ezúttal egy góllal jobb volt a Villány

Két 5-0-ás győzelemmel a tarsolyában vágott neki idei harmadik bajnoki meccsének a PVSK. Azt már az első negyedórában lehetett látni, hogy ezúttal sokkal kiegyenlítettebb mérkőzésre számíthatunk, mit a fölényesen megnyert előző két találkozó. A Villány magas, robosztus játékosai beleálltak a párharcokba, és mindent elkövettek, hogy ők irányítsák a mérkőzést. Ami a második félidő elejéig részben sikerült is nekik.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Villány TC 1-2 (0-0)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 21. forduló, PVSK Verseny utcai labdarúgó pálya, 111 néző
Vezette: Nagy Zsolt (Váncsa András, Gellai András)
Góllövők: Városi, illetve, Lehota, Kelemen

PVSK: Csutora – Demeter, Tornyos, Kiss K. (Draskóczi), Duraku (Bihari) – Kiss D., Sziládi, Kerényi, Varga D. - Nagy J., Pánovics (Városi) Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

Óriási iramot diktált mindkét csapat, minden labdára, minden támadásra maximális erővel összpontosítottak a játékosok, de ugyanakkor sok hiba is becsúszott az olykor kapkodássá fajult labdatovábbításokba.

4.perc: Kiss Dominik egyedül tört be a vendégek 16-osára, de tisztáztak a védők. Gólhelyzet volt.

9.perc: Villányi szabadrúgás a kaputól mintegy 24 m-re, Lehota jól eltalált lövését védte Csutora.

19.perc: Kiss D. szögletét Nagy Jeromos fejelte a kapu fölé, igéretes PVSK helyzet volt! Ebben a félidőben gól nem esett, így 0-0-val vonultak pihenőre a csapatok.

II félidő:

48.perc: Kiss Krisztián lábában volt a vezetés. Egy Kelemen-beadás után teljesen tisztán kapta labdát, kapásból, mintegy 9 m-ről nem tudott a kapuba találni. Meccslabda volt!

55.perc: Megszerezte a vezetést a Villány. Egy rövid hazaadás után Kelemen csípte el a labdát, majd 30. métert vezette, és a kiinduló Csutora mellett a hálóba lőtt, 0-1!

57.perc: Sziládi ugrott ki, egy Kiss Dominik bedobás után, de beérték a védők, és szerelték.

Most szemmel láthatóan jobb volt a Villány, többet birtokolta a labdát, lendülete támadások után többször gólhelyzet alakult ki a PVSK kapuja előtt.

A 67.percben egy villányi kapura lövés után kezezést látott a 16-oson belül, ezért 11-est ítélt a játékvezető, a vendégek javára. A büntetőt Lehota Bálint magabiztosan értékesítette, 0-2!

88.perc: Nagy Jeromos baloldalról, mintegy 8 m-ről a jobb kapufára lőtte a labdát, amely átcsorgott a másik oldalra, ahol Kerényi érkezett, de teljesen tiszta helyzetben, mintegy öt méterről a vetődő villányi kapusba lőtt.

A 90. percben megszerezte a PVSK becsületgólt. Egy kapu előtt lecsorgó labdából városi Viktor lőtte a hálóba a kicsit későn jött a szépítő gólt, a labda egy pattanás után jutott a kapuba, a 12 m-ről leadott lövés után.

Kicsit későn kezdett hajrázni a Vasút! Addig, amíg a Villány bírta erővel is, nem volt igazi hazai fölény. Több „százas” gólhelyzet maradt ki a hazaiak részéről, de ez más csapattal is előfordul. Talán a szerencsésebb csapat nyert, de ne vegyük el a győzelem örömét attól a csapattól, amely erre a meccsre nagyon felszívta magát.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK: Nulla nullánál sajnos kimaradt egy nagy helyzetünk. Ha az bemegy, talán másként alakul a dolog, de a sportban nincs ha, tények vannak. Amit vállaltunk, csináltunk, sok helyzetet kialakítottunk, de ezek java része kimaradt. Azt mondhatom, hogy két egyenlő erejű csapat közül ezúttal a szerencsésebb nyert. Megyünk tovább jön a következő meccs, tesszük a dolgunkat, ahogy eddig is.