Eső áztatta sima győzelem a Siklós ellen

Az egész napos őszi esővel feláztatott talajhoz jobban alkalmazkodó, sokat futó, és a labdát többet birtokló PVSK nyert a mérkőzés 18. percétől tíz emberrel játszó Siklós ellen.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Siklósi FC 4-1 (2-0)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 5. forduló, Pécs, PVSK Sportkomplexum-Centerpálya, 36 néző
Vezette: Nagy (Papp, Kónya)
Gólszerzők: Kiss K., Sztojka, Rácz, Gergye illetve, Wiesner

PVSK: Pálfi – Fiáth, Kiss K., Tornyos, Kiss M. (Kerényi), – Kiss D. (Kerényi), Aszalós (Farkas), Sziládi, Gergye (Draskóczi) – Rácz (Bihari), Sztojka Vezetőedző: Mink Olivér

Negyed órán keresztül kiegyenlített, küzdelmes játék folyt a pályán. A 18. percben a siklósi csapat játékosát, Dalipi Rejjant a játékvezető második sárgával kiállította. Ettől kezdve a vendégek tíz emberrel játszottak.

A gólok története:

A 27. percben a bal oldalon felfutó Kiss Máté kapott jó indítást, ő a lendületesen érkező Kiss Krisztiánhoz passzolt, aki 11 méterről a siklósi kapu közepébe lőtt, 1-0!.
34. percben Sztojka-Kiss Máté háromszögelés után Sztojkát lerántották a 16-oson belül. A jogos büntetőt Gergye értékesítette, 2-0!

II. félidő:

55. perc: A nagy lendülettel a siklósi kapu felé törő Fiáthot buktatták, ez is büntetőt ért, amelyet Sziládi magabiztosan értékesített 3-0!
67. perc: Kiss Krisztián elcsípett egy rosszul elvégzett vendég kapukirúgást, Sztojkához passzolt, ő az érkező Rácz elé tálalt, aki magabiztosan, 12 méterről a vendégkapuba lőtt, 4-0!

Ezután a Siklós is vezetett néhány veszélyes akciót, az egyik ilyen támadásból a 87. percben, Wiesner Szabolcs révén be is találtak a PVSK kapujába, megszerezve ezzel a becsületgólt, 4-1!

Mink Olivér: - Egy nagyon motivált ellenfél ellen nyertünk. A kiállítás is annak volt köszönhető, hogy vitte őket előre a lelkesedés. Végig fölényben játszottunk, uraltuk a meccset, ezen a nehéz talajon is sokat futottunk. Úgy gondolom, teljesen megérdemelten nyertük meg ezt a fontos mérkőzést.

A bajnokságban a PVSK két győzelemmel és egy döntetlennel az ötödik helyen áll, de csak három mérkőzést játszottunk.