Elvettük a Villány veretlenségét

Első szögletéből gólt ért el a Villány, a PVSK alaposan megdolgozott a győzelemért. Jóval többet támadott a hazai csapat, a vendégek csak pontrúgásokból tudtak veszélyeztetni.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK-Villány 2-1 (1-1)
Férfi labdarúgás, Megyei I. osztály, IV. forduló. Pécs, Várkői Ferenc Stadion, 100 néző.

Vezette: Albert (Hollósi, Egri).
PVSK: Mocsári – Réfi, Vida, Zámbó, Dobos (Kiss) – Domonkos, Németh (Hawkins) – Reith (Zsifkovics), Sziládi (Horváth), József (Kaufmann) - Ndjodo. Vezetőedző: Reith Róbert.
Góllövők: József, Reith.

A mérkőzés krónikája:

Első félidő:

• 5. perc: Az első vendégszöglet a jobb oldalról szállt állt a hosszúra, ahol jól érkezett Pauk, és 7 méterről a hazai kapuba fejelt. 0-1

• 15. perc: József 26 méteres szabadrúgását védte a villányi kapus.

• 20. perc: Sziládit tüntették el a védők a vendégek büntetőterületén belül, mindenki a játékvezetői sípra várt, ami nem érkezett meg, a lecsorgó labdát 14 méterről Réfi rúgta fölé.

• 22. perc: Egy jobboldali támadás végén Ndjodo tört be a vendégek 16-osára, de elválasztották a labdától, ami továbbpattant Józsefhez, aki 8 méterről a vendégkapuba helyezett. 1-1

• 28. perc Ndjodo adott be a baloldalról, Sziládi fejesét követően pedig már többen gólt kiáltottak, a labda azonban milliméterekkel fölé szállt.

• 39. perc: Buni Barnabás 22 méterről, szabadrúgásból lőtt fölé.

Második félidő:

• 50. perc: Ndjodo 12 méterről, középről lőhetett, lövésébe az utolsó pillanatban léptek bele a védők.

• 54. perc: Sziládi cselezte be magát a vendégek kapujának előterébe, majd Némethhez passzolt, aki nagy helyzetből gyengén a kapus kezébe helyezte a labdát.

• 56. perc: Domonkos ugratta ki a bal oldalon Kaufmannt, aki a középre cselezett, és 18 méterről alig lőtt mellé.

• 59. perc: Márkovics kapott kiugratást a bal oldalon, kisodródva lőtt, Mocsári védett.

• 61. perc: Vida óriási sprint után vette el a labdát ellenfelétől a középpályán, egy csellel tisztára játszotta magát, majd jó 35 méterről lőtt, a pattogós lövést csak kiütni tudta a vendégek hálóőre.

• 65. perc: Zsifkovics passzolt ki a jobb oldalra Reithhez, aki beívelt, a hosszú oldalon Ndjodo fejjel rosszul találta el a labdát, így odalett a helyzet.

• 72. perc: Egy jobb oldali beadás került át Kaufmannhoz a baloldalra, a pécsi támadó kibirkózta a lövőhelyzetet, de 6 méterről a kapusba lőtt.

• 73. perc: Reith kapott kiugratást a baloldalon, bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd 10 méterről a villányi kapu bal alsó sarkába lőtt. 2-1

• 77. perc: Egy jobb oldali szöglet érkezett a rövid oldalra, Pauk jól érkezett, de ezúttal mellé fejelt.

• 89. perc: Újabb pontrúgás után veszélyeztetett a Villány: ezúttal balról érkezett a szöglet, Urszics 5 méterről tisztán fejelhetett, Mocsári nagy bravúrral védett.

• 91. perc: A két csere, Horváth és Hawkins összjátékából lett ziccer: előbbi két védőt is becsapott a szögletzászlónál, majd középre adott, Hawkins középről, 10 méterről a kapusba lőtt.

Megérdemelten győzte le az eddig veretlen listavezetőt a PVSK, amely többet és veszélyesebben támadott ellenfelénél. Ha kicsit pontosabbak a Vasút befejezései, akkor nagyobb különbségű is lehetett volna a győzelem a kontrákra építő, de csak pontrúgásokból veszélyes Villány ellen.

Reith Róbert, vezetőedző, Pécsi VSK:: - Sajnos, egy nagy egyéni hibából már a meccs elején kaptunk egy gólt. De ez szerencsére nem zavarta meg a csapatot, és újítani tudtunk. A lehetőségeink megvoltak, de a legfontosabb, hogy hátrányból tudtuk megnyerni ezt a fontos találkozót.A hibák megvoltak, és néha még a kapkodás jellemzi játékunkat, de mivel a veretlen listavezető ellen voltunk sikeresek, ebből lehet építkezni, de azt látni kell, hogy még nagyon sok munka van. Ezt a mai győzelmet a születésnapját ünneplő segítőmnek, Takács Gábornak ajánljuk, neki, és a csapatnak is gratulálunk!