Egy jól játszó PVSK-t győzött le a Mozsgó-Szentlőrinc

A végig lendületes, és nagyon jól játszó PVSK, ma nem érdemelt vereséget, a játékot inkább tördelő, de rutinjának, és jobb helyzet kihasználásának köszönhetően három gólt lövő Mozsgó Szentlőrinccel szemben..

Közhely, de igaz, a focit gólra játszák, és nem a labdabirtoklás, vagy a kihagyott helyzetek számítanak. Az nyer, aki több gólt lő.A nyolc úgynevezett visszajátszóval, mármint az NB II-ben kerettag játékosokkal felálló Mozsgó Szentlőrinc alaposan megküzdött a sokat és többségében pontosan passzoló, csapatként jól működő, de a helyzetei kihasználásában nem elég határozott PVSK ellen.

Labdarúgó mérkőzés: PVSK – Mozsgó Szentlőrinc II. 1-3 (0-0)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 21. forduló, PVSK labdarúgó pálya, 72 néző
Vezette: Bánfai Zs.(Bene, Hahner)

PVSK: Győri – Városi, Rácz, Pál, Tornyos - Sziládi, Turi (Kutas), Kiss K. – Draskóczi (Csőkör), Kiss D. Nagy J. Vezetőedző: Mink Olivér
Góllövők: Turi ill. Mucsányi, és Bányai 2

Az első félidőben jobbára mezőnyjáték folyt a pályán, mindkét csapaton látszott, hogy fogást keresett az ellenfélen. A kapuk kevés alkalommal kerültek veszélybe. Az első hazai lövés egy 25 méteres Turi szabadrúgás volt, de fölé ment.

A félidő egyik nagy hazai helyzete a 33. percben Városi előtt adódott, aki a bátran előretörő Nagy Jeromostól kapott labdát, amit 15 méterről kissé balra sodródva fölé lőtt.

A másik oldalon a 38. percben szintén egy szabadrúgás érdemel említést, amelyet a szentlőrinci csapat lőtt fölé. A gólnélküli első félidőben egyáltalán nem látszott a két csapat közötti esetleges tudásbeli különbség, sőt talán jobban játszott a PVSK.

II. félidő:

A kezdéskor már látszott, hogy mozgalmasabb játékrész elé nézünk. A PVSK kezdett jobban, rövidpasszos játék, és a gyors ritmusváltások meghozták a gólt, némileg váratlanul, de nem érdemtelenül, megszerezte a vezetést a hazai csapat. Az 52. percben egy jobboldali beadás, után az ellenfél kapuja előtt pattogott a labda, több vendég láb előtt is elgurulva Turi elé került, aki egyből a kapuba bombázott, 1-0!

Nem sokáig örülhetett a vezetésnek a PVSK. Az 56. percben egy kapu előtti kavarodásban, a védők hibáztak, nem tudtak felszabadítani, és az üresen maradt Mucsányi középről mintegy 14 méterről lőtte be az egyenlítő gólt, 1-1!

A 72. percben, annak ellenére, hogy játékban tökéletesen egyenrangú ellenfelek voltunk, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést. A 16-os vonalunk környékén az üresen álló Bányaihoz került a játékszer, aki félfordulattal, ballal a kapu közepébe lőtt, 2-1!

A 83. percben egy jól eltalált vendéglövés után Győri óriási bravúrral tolta ki a labdát a bal kapufa mellől. Ettől kezdve a PVSK magasabb sebességre kapcsolt, és nagy nyomást helyezett a szentlőrinci kapura, levegőben lógott az egyenlítő gól, több helyzete is volt a hazaiaknak. Például, a 92. percben a jobboldali beadásra balról érkező Rácz Ervin felhőfejesét már bent láttuk.

És milyen a foci. Egy előrevágott labdát Bányai előbb ért el a védőknél, a felezővonalat éppen átlépve belepöckölt a labdába, amely a kiinduló Győri mellett, mintegy 20 m-es lassú gurulás után a hálóba kötött ki, a középkezdésre már nem volt idő.

Nem érdemelt vereséget a PVSK, mert jól játszottak a fiúk. A döntetlen talán közelebb állt a mérkőzés képéhez, sajnos, ilyen a foci, ma a rutinosabb csapat nyert, reméljük legközelebb, a jobbik.

Mink Olivér: Ma nagyon jól játszott csapatom, kézben tartottuk a mérkőzést, egész végig jól játszottuk meg a labdákat, közelebb voltunk a döntetlen eredményhez, mint a kétgólos vereséghez, de még a győzelem sem lett volna érdemtelen. Sajnos, az egyenlítő gólnál belehibáztunk a védekezésbe, ezek olyan momentumok, amelyeken javítanunk kell. Büszke vagyok a fiúkra, rengeteget futottak, egyébként is sokat dolgoznak, és ma is csapatként működtünk. A hibákból tanulunk, és ki fogjuk javítani azokat, megyünk tovább, várjuk a következő mérkőzést.