Döntetlent játszott Bólyban a PVSK

A mérkőzés nagy részében jobban játszó, de az adódó gólhelyzeteit kihagyó PVSK mai teljesítménye egy pontra volt elég a nagyon masszív Bóly otthonában.

Bólyi SE-PVSK 1-1 (1-0)

Férfi Labdarúgás, Megye I-es bajnokság 23. forduló, Bóly, labdarúgó pálya, 108 néző
Vezette: Gazdag (Mehringer, Schuller)

PVSK: Győri – Városi, Rácz (Gergye), Pál, Tornyos – Kiss D., Sziládi, Turi (Duraku), Kiss K. (Kántor) – Draskóczi (Mácsodi), Nagy J. Vezetőedző: Mink Olivér
Góllövők: Szíjas, ill. Rácz

I.félidő:

Ennek a játékrésznek az első részében jobbára mezőnyjáték folyt a pályán, néha egy-egy kapuralövési kísérlettel, amelyek legtöbbször elkerülték a kaput. A pályán kemény, de nem sportszerűtlen volt a játék, a folyamatosság inkább a vendégek révén alakult ki. A tetszetős adogatás utáni kominációk azért akadtak el, mert az előrejátékba, főleg ami az utolsó átadást illeti, néha hiba csúszott.
A kapuk kevés alkalommal kerültek veszélybe, viszont az első félidő utolsó négy perc mozgalmasra sikeredett. A 43. percben egy jobboldali támadás után, a középre kerülő labdát Turi perdítette veszélyesen, mintegy 8 méterről kapura, a bólyi hálóőr Stefán, óriási bravúrral hárított. És milyen a foci, a következő percben a Bóly szerzett vezetést. Jobboldali szöglethez jutottak a hazaiak, és a beadás után a berobbanó Szíjas a kapu jobb oldalába fejelte a labdát, 1-0!

Aki játszott már focimeccset, az tudja, hogy a félidő utolsó percében kapott gól nemcsak az ellenfél tényleges előnyét jelenti, de pszichésen sem a legszerencsésebb.

II.félidő:

Lendületesen kezdett a PVSK, és az első negyedórán belül sikerült is bevenni a hazaiak kapuját.
Az 50. percben, az egyébként is sok támadást vezető, agilis, Kiss Dominik adta be jobb oldalról a labdát, és a berobbanó Rácz, szinte lemásolva a hazai gólt, óriási erővel fejelte a kapuba, 1-1!

Ezután megint a Bóly kezdeményezett, szórványos támadási után bár voltak veszélyes szituációk a PVSK kapuja előtt nem sikerült gólt szerezniük. A legszebb támadást a 62. percben a PVSK vezette, és a mérkőzés legnagyobb helyzetét is ekkor hagyta ki a Vasút. Kiss Dominik adta Rácznak a labdát, aki egyből az üresen álló Városihoz perdített, aki ajtó-ablak helyzetből, 8 m-ről a kapu fölé lőtt. Nagy ziccer, meccslabda volt!

A 65. perc környékén, mintegy két perces tűzijátékot rendezett a PVSK kapuja előtt a hazai együttes, de nem tudtak gólt szerezni. Az utolsó játékrész szomorú eseménye a PVSK szempontjából Pál kiállítása volt, és bár többször gurult el a hazai kapu előtt a labda, de egyszer sem ért oda vendégjátékos, maradt a döntetlen eredmény.

Mink Olivér: - Úgy gondolom a mérkőzés nagyobb részében mi játszottunk jobban, domináltunk, de az adódó helyzeteket kihagytuk. A döntetlennél sokkal fontosabb a csapategység, az hogy mennyire tudunk egységes csapatként működni, ezen kell dolgoznunk még. Sajnos, ma is elvesztettünk egy védőt, és még Fiáth Peti sem játszhat, ezért a két hete elmaradt sellyei meccs pótlásán, csütörtökön a fiatalok játéka kerül előtérbe.