Az ötös számmisztika Siklóson is működött

Két elmaradt találkozó, és ismét kétheti bajnoki szünet után lépett pályára a PVSK fiatalokkal teletűzdelt csapata. Ezúttal Siklóson húzta be a három bajnoki pontot, szinte lekopírozva a Sellye elleni mérkőzés eredményét, öt góllal terhelte meg a hazaiak kapuját, és ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert a PVSK.

Siklósi FC - PVSK 0-5 (0-4)

Megye I-es bajnokság 20. forduló, Siklós, labdarúgó pálya, 101 néző

Vezette: Bánfai Zs. (Ormai B., Molnár F.) Góllövők: Sziládi 2, Kiss K., Varga D., Duraku Z.

PVSK: Csutora – Cseresnyés, Demeter, Tornyos, Kiss K. - Farkas, Duraku (Pánovics) – Kiss D.(Budavári) Sziládi, (Mitrovik) – Varga D., Nagy J.(Draskóczi) Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

Óriási lendülettel kezdett a PVSK, minden labdára, minden támadásra maximális erővel koncentráltak a fiatalok. Sok labdát szereztek, nagy bedobások, jó indítássok követték egymást. Az látszott, hogy minél előbb dűlőre akarja vinni a meccset a Vasút, ez a módszeres presszingen alapuló, agressziv támadásvezetés az első 10 percben két vendéggólt is hozott.

A 6. percben bedobáshoz jutott a PVSK. Kiss Dominik ki tudja hányadszor, ismét egy nagy bedobást mutatott be. A labda egészen a hazai kapu előteréig eljutott, ott a jól helyezkedő Sziládi megcsúsztatta, amely a hazai kapuba jutott, 0-1!

Három perc múlva jött a második. Jobb oldali szabadrúgáshoz Kiss Krisztián, és Kiss Dominik állt oda. A mintegy 20 méterről leadott Kiss Krisztián lövést, a kapus csak hozzáérni tudott a labdához, ezzel még jobban a kapuba segítette, 0-2!

Néhány támadást a Siklós is vezetett, de ezekben sem átütő erő, sem gólveszélyes elképzelés nem volt.

De aztán elérkezett a 18. perc. Kiss Krisztián a 16-osnál tisztán álló Sziládihoz adta a labdát, aki kapura lőtt. A kapusról kipattanót a berobbanó Duraku Zamir a kapu jobb oldalába passzolta, 0-3!

A 24. percben lőtt negyedik is mestermunka volt. Sziládi egyedül kilépett a labdával a védő közül, és mintegy 14 méterről a kiinduló kapus mellett beállította a félidő eredményét, 0-4!

II. félidő:

A második félidőben érdekesen alakultak a dolgok. A Siklós fokozatosan átvette az irányítást, és látni lehetett, hogy szeretnék legalább a becsületgólt megszerezni. Különösen a volt PVSK játékosok hajtottak, küzdöttek, de nagyon jól szervezett volt a PVSK védekezése. A nagy igyekezetben szaporodott a kemény belépők, szabálytalanságok száma, de olykor a hazaiak is eljutottak a kapunkig, igazi gólveszélyt azonban nem sikerült kialakítani.

Azt látni lehetett, hogy a játék több elemében jobbak vagyunk a hazaiaknál. Igaz a második félidőben csak egy gól esett, de taktikailag érett csapat benyomását keltette együttesünk. Kijőve a nem túl erős, de meglehetősen kellemetlen nyomás alól, a 63. percben Varga Dominik indult el a vendégek térfelének közepéről, és remek szóló után belőtte az ötödiket, 0-5!

Nagyon fegyelmezetten játszott a PVSK, betartva az edzői utasításokat, és számra pontosan ugyanannyit lőtt, mint két hete Sellyén.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK: - Azt nem tudom, hogy van-e az ötös számhoz kapcsolódó mesemisztika, olyan, mint a hétfejű sárkány, de ma is bejött az öt lőtt gól. Nagyon örülök, hogy megint jól kezdtük a mérkőzést, és gyakorlatilag már az első félidőben sikerült megszereznünk azt az előnyt, amely biztossá tette győzelmünket. Ebben a magabiztos győzelemben kollegáim egész heti munkája is benne van. Azt gondolom, sikerült felülnünk, egy pozitív hullámra, amit meg is lovagoltunk. Nem lazítunk, várjuk a következő mérkőzést, amely szombaton a Villány ellen hazai pályán lesz.