A második félidőben dőlt el a mérkőzés

Küzdelmes mérkőzésen született meg a vendéggyőzelem a Mohács elleni Megye I-es találkozón, mert a PVSK remekül állt bele a mérkőzésbe, és óriásit küzdött legalább az egy pontért. Hogy nem sikerült, az elsősorban a mohácsi csapat rutinjának, és a sok beteg, sérült miatt fiatalokkal felálló hazai csapat tapasztalatlanságának is köszönhető.

PVSK – Mohácsi TE 1888 0-2 (0-0)

Férfi labdarúgás, Megye I-es bajnokság 25. forduló, PVSK Verseny utcai labdarúgó pálya, 112 néző
Vezette: Ádám József (Ormai Bálint, Gellai Ákos)
Góllövők: Péter, Dömötör

PVSK: Csutora - Demeter, Tornyos, Ivánovics, Kiss K. (Budavári)– Duraku, Kiss-Tóth D., Draskóczi (Mitrovik), Kerényi – Szendelbacher (Csökör), Nagy J. (Strecker) Vezetőedző: Schneider Gábor

I.félidő:

Kiemelt mérkőzés lévén viszonylag sok néző gyűlt össze a Verseny utcában, természetesen sokan jöttek Mohácsról is. A mérkőzés elején nagy iramban kezdtek a csapatok, ekkor a PVSK teljesen egyenrangú ellenfele volt a listavezetőnek. Sőt a sokat mozgó Kiss Dominik igéretes helyzetből leadott lövése szállt fölé. A Mohács fogást keresett a hazaiakon, de nem talált. Szépséghiba mindkét részről, hogy a játékosok alig-alig találták el a kaput.

A 28. percben a vendégek előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de szerencsére mellé fejelte a labdát a mohácsi játékos.

II félidő:

Mintha teljesen más mérkőzés kezdődött volna. Látszott, hogy a vendégek le szeretnék zárni a találkozót, a PVSK fegyelmezett védekezésből indított gyors kontrákkal próbálkozót, az 53. percben a mohácsi Izsák Máté a meccs eddigi gólhelyzetét hagyta ki, az ötösről lőtte kapu fölé a labdát. Erősödött a vendégek nyomása, a 75. percben egy baloldalról beadott labdát Péter lőtte a hazai kapuba, 0-1!

Egy perc múlva Kiss Krisztián a kiinduló mohácsi kapus fölött elívelte, amely a kapufán csattant. Szép jelenet volt.

A 80. percben Draskóczi viharzott el a baloldalon, beadását teljesen tisztán kapta Kiss Dominik, aki kétszer is gólt szerezhetett volna, de a kimozduló kapusba lőtt. Ráadásul ennél a jelenetnél a játékvezető úgy látta, hogy Kiss Dominik megrúgta a kapus kezét, ezért második sárgával kiállította.

Egyébként is szaporodtak a tisztátalan belépők után kiosztott sárga lapok. A küzdelem hevében becsúszott néhány durva szabálytalanság.

A 87. percben eldőlt a találkozó egy Dömötör lőtte a hálóba, 0-2! És ezzel vége is lett a mérkőzésnek.

Érdekes mérkőzés volt! Ha valaki csak az eredményt nézi, reálisnak gondolhatja, és simának a 2-0-t, de aki látta, az tapasztalhatta milyen idegőrlő és kemény, zaklatott meccsen született meg, ez a Mohács számára hízelgő eredmény. Erre szokták azt mondani, az ellenfél jobb volt, de a hazaiak is megérdemeltek volna egy pontot. Sajnos, a foci nem pontozásos sportág, gólra játszák, és ezen a mérkőzésen a Mohács kétszer is betalált a hazaiak kapujába.

Schneider Gábor vezetőedző, PVSK: Elmondtam a fiúknak, nincs mit szégyelnünk, és semmi okunk az elkeseredésre, ne feledjük, a veretlen listavezető volt az ellenfél. Az első gólig nemcsak fegyelmezetten, de jól is játszottunk. Az ilyen vereségekből lehet és kell is építkezni. Nagyon jól küzdöttünk, és ha higgadtabbak vagyunk, akár egy pontot itthon tarthattunk volna, persze ez már történelem. Kedden az U19-nek fontos meccse lesz. Sajnos, megint megfogyatkoztunk, és ez rossz előjel a hétvégi szentlőrinci találkozó előtt.