Labdarúgó utánpótlás eredmények - 39. hét

Hosszúra nyúlt a hét utánpótlás csapataink számára, már szerdán lejátszották az első mérkőzéseket.

PVSK U17 - SC SOPRON 3-1 (3-0)

• 2023.09.27. 14:00 - MLSZ Regionális U17 bajnokság, Kiemelt Nyugat, 10. forduló - PVSK Sportközpont, Pécs, Verseny utca 11-13.

PVSK U17: Dráb Péter , Farkas Marcell Milán, Fodor Levente, Foór András, Huber Milán, Krausz Martin Bendegúz, Münster Martin, Nagy Benedek , Reményi Péter, Tóth Martin (3), Emődy Péter, Pintér Balázs, Óbert Olivér

Klock György: Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, hiszen mindkét csapat eredménykényszerben van. Remélem, ez a győzelem önbizalmat ad a jövőbeli mérkőzéseinkhez, bátrabban tudunk majd felmenni a pályára. Nagyszerű első félidőt produkáltunk, ennek 3-0-ás előny lett az eredménye. A második félidőre azonban nem azt a játékot hoztuk, amit megbeszéltünk, felhoztuk az ellenfelet, éltek is a lehetőséggel, gólt lőttek. Csapkodóvá vált a játékunk ahelyett, hogy tartottuk volna a labdát és játszottuk volna a megbeszélt kisjátékokat. Nem álltunk éppen a helyzet magaslatán, de a három pont itt maradt és ennek örülni kell.

III.KER TVE - PVSK U17 4-1 (2-0)

• 2023.09.30. 12:00 - MLSZ Regionális U17 bajnokság, Kiemelt Nyugat, 5. forduló. - III. ker. TVE Sporttelep

U17: Bökönyi László Péter, Dráb Péter , Farkas Marcell Milán, Fejes Olivér, Fodor Levente, Huber Milán, Krausz Martin Bendegúz, Nagy Benedek , Reményi Péter, Rózsavölgyi Gergő, Tóth Martin, Óbert Olivér, Orlovics Olivér (1), Puskás Dominik,George Hawkins

Klock György: Nem túl jó előjelekkel indultunk el Budapestre. Kisebb-nagyobb sérülések,betegségek sújtották a csapatot.Egy nagyon jó csapat ellen kellett helytállnunk. Mink Olivérrel egyeztetve az eggyel fiatalabb U16-os korosztályból három játékossal kiegészülve (Puskás Dominik,Orlovics Olivér,George Hawkins) játszottunk. Bizakodásra adott okot,mert mind a három játékos jó teljesítménnyel rukkolt elő. A csapat az első húsz percben fegyelmezetten és masszívan levédekezte a III Kerületet. Ebben a periódusban volt 3-4 veszélyes kontratámadásunk,amelyben benne volt a gólszerzés lehetősége is. Mégis nem mi szereztünk vezetést. A védelmünk bal oldala eléggé sebezhető volt,és ezt ki is használták. A félidő 2-0 volt. A második félidőben több poszton változtattam,de így is kaptunk még egy gólt. Ezután tudtunk szépíteni,akkor már feljavult a játékunk és olykor-olykor tetszetősen is játszottunk. Volt időszak,amikor oda tudtuk szegezi ellenfelünket a kapuja elé.Mégis a gólt nem mi rúgtuk,hanem egy kontra támadás során a Kerület. Ezzel le is zárta a mérkőzést. Összességében lehetett volna szorosabb is a mérkőzés,ha egy kicsit jobban tudunk összpontosítani a védekezésben és akár a támadás befejezéseknél is.

PVSK U16 - SOPRON 2-1 (1-1)

PVSK U16: Fülöp Ármin (1), Benkő Zalán, Hawkins George Zed (1), Juhász Tamás Péter, Kondor Csanád Pál, Orlovics Olivér, Puskás Dominik, Scholtz Botond, Teleki Alex, Vastagh Berton, Vígh Péter Benedek, Móritz Márk, Nimmerfroh Balázs, Gulyás Zsombor, Lalljee-Solymár Rahul, Wittenberger Kornél

Mink Olivér: Az első félidőben nagyon intenzív volt a mérkőzés, annak külön örülök, hogy az első tizenöt perc után rá tudtuk erőltetni az akaratunkat az ellenfélre. Félidőben kiegyeztem volna egy döntetlennel is, hiszen nagyon ikszesnek tűnt a meccs, a második félidőben viszont sikerült felőrölnünk az ellenfelet, jól játszottunk, mindenki beletette a munkát és minőség is volt a játékunkban. Gratulálok mindenkinek, büszke vagyok a srácokra.

SZENTLŐRINC SE - PVSK LABDARÚGÓ KFT U15 18 - 0 (11-0)

• 2023.09.27. 17:00 - MLSZ regionális U15 bajnokság, Délnyugati csoport 3. forduló - Szentlőrinc SE Sporttelep

Puller Patrik: Gratulálok a Szentlőrinc csapatának, hiszen teljes mértékben megérdemelték ezt a nagy arányú győzelmet! Sajnos ismét egy csúnya vereségbe futottunk bele, de nekem nem az eredmény volt a fontos, hanem az, hogy a csapatom fejlődjön csapat szinten és a játékosok is fejlődjenek folyamatosan. Annak örülök, hogy az végeredmény ellenére a mérkőzés több pontján vagy több olyan mozzanat volt, ahol a játékosaim azt csinálták, amit kértem tőlük vagy amit megbeszéltünk az öltözőben. Végre láttam több olyan mozzanatot a mérkőzés alatt, ami nekem nagyon is tetszett és amit a jövőben tudunk is kamatoztatni. Tanulunk a hibáinkból és megyünk tovább előre, mert tudom, hogy a kemény munka meghozza majd azt a várva várt eredményt. Hajra Vasút!

PVSK U14 - PEAC - FIÚ 2-0 (1-0)

• 2023.09.29. 14:00 - MLSZ Regionális U14 bajnokság, Délnyugati csoport, 5. forduló - PVSK Sportközpont, Pécs, Verseny utca 11-13.

PVSK U14: Ambrus András, Lukács István, Kedves Dominik (1), Madarász Árpád, Gróf Dániel, Kiss Máté, Kovács Gergely, Legeza Gergő, Rejtő Robin, Simon Kornél, Simon Kristóf, Váradi Bence Barnabás, Kopjár Mátyás (1), Koncsecskó Dávid, Pálfai Zalán

Pintér Csaba: Összességében jó mérkőzést játszottunk. Végig domináltuk a találkozót és az ellenfélnek nem sok lehetőséget adtunk támadásban. Voltak ugyan pontatlanságok védekezésben és támadásban is, de emellett sok szép akciót, megindulást, cselt és jónéhány hátorozott szerelést is láthattunk ma. Sajnos a kapu előtt kicsit határozatlanok voltunk, ezért több helyzet is kihagytunk. Ehhez az ellenfél kapusának kiváló teljesítménye is hozzájárult. Gratulálok a csapatnak a mai teljesítményhez. Sokat kell még tanulnunk a nagypályás fociról, de úgy látom, hogy jó úton haladunk.