Kosárlabda utánpótlás eredmények - 7. hét

Sikerrel zárták a hetet az U10-es lányok, a fiúknál magabiztos győzelmet arattak a juniorok, íme a részletes eredmények.

Férfi Kosárlabda Utánpótlás

PVSK FIÚ U18 - ALBA FEHÉRVÁR 76-59 (22-16, 20-17, 17-9, 17-17)

2022.02.19. 17:00

Fiú junior bajnokság, rájátszás, Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (7622 Pécs, Verseny u. 11.) PÁLYAVÁLASZTÓI JOG CSERE!!!

U18: Gróf Máté (8), Kiss Lajos Dávid (2), Lázár Dániel (8/3), Petz Milán (2), Ravasz Márk (4), Tószegi-Sabath Levente (13/6), Harka Szabolcs (21/3), Huszka Boldizsár Péter (2), Radó Ádám (2), Rozmer Bálint (3), Hőgye Patrik (11/3), Pallag Adrián

Juhász Olivér: - Örülünk a győzelemnek, nagyon fontos, hogy így kezdtük ezt a szakaszt. A srácok nagyon koncentráltan, nagy energiákat mozgósítva játszottak 40 percig. A védekezésünkben ez meg is mutatkozott, az egész mérkőzésen magas szintű volt. Sajnos lényegében minden kisebb nagyobb hibánkból kosarat kaptunk. A támadó játékunk nagyon hullámzó volt. Nagyon jó és meglehetősen rossz pariódusaink is voltak. Ezt betudom annak, hogy ebben az összeállításban nem játszottunk egy éve együtt. Nyílván ez javulni fog mérkőzésről mérkőzésre!

PVSK FIÚ U16 -BUDAFOK-PSE 80-67 (21-15, 17-21, 22-20, 20-11)

2022.02.20. 15:00

Fiú kadett bajnokság, rájátszás, Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (7622 Pécs, Verseny u. 11.)

U16: Aradi Attila (2), Mogyorósi Balázs (19/6), Szathmáry Szilárd (1), Viszt Marcell (17/6), Fodor Milán Tacitusz, Földing Zalán (8/6), Galambos Gergő, Glück Patrik (8/6), Gyurka Dániel (5/3), Horváth Szilárd, Takács András István (6), Vágó Máté (14/3)

Szabó Gergely: - Csak álltam a szörfdeszkámon és vártam, hogy a hullámok elcsitulásakor megpihenhessek kicsit. A védekezésünk sajnos továbbra is időzített bomba, teljesen ellentétes periódusok váltották egymást. Amikor jók voltunk, akkor eléggé jók, amikor nem, akkor meg rettenetesen nem. Sok olyan dologgal vagyok elégedett, ami eddig rendszeres problémánk volt, ezért is, illetve azért, mert tudjuk, hogy ebben a szezonban már nem fogunk teljes kerettel felállni, nagyon örülünk a győzelemnek és gratulálok hozzá a fiúknak!

DOMBÓVÁRI KOSÁRSULI KE/A - PVSK NKA U14/A 87 - 59 (21-23, 18-6, 18-21, 30-9,)

2022.02.19. 14:00

Fiú serdülő, Szuhay Sportcentrum, Dombóvár

U14/A: Sidlovits Balázs 12, Szabó Damján 10, Jaczó Zoltán 9/3, Szundi Zsigmond 9, Pohl Máté 7, Galambos Gábor 5/3, Michael Nakhleh 5/3, Kolcsár Márton 2, Majorosi Dániel -, Kriszics Milán -, Szerecz Boldizsár -

Drab Attila: - Nehéz volt rendet tenni a fejekben az előző mérkőzést követően. Amit viszont jó volt látni, hogy nem törtünk meg és egészen a harmadik negyedik partiban voltuk a Dombóvárral. Az utolsó negyedre fordulva csak 7 pont volt a különbség és ez még bizakodásra is okot adott. De valahogy megint az utolsó negyed volt az ami kifogott rajtunk. Fejben teljesen elfáradtunk, nem tudtuk követni azokat az elveinket amiből eddig sikeresek voltunk. Az sem segített, hogy az ellenfél két legjobb játékosa 10 db hárompontost dobott nekünk. Mindentől függetlenül tetszett, hogy három negyeden keresztül kitartott a lendületünk. Mivel ellenfelünk nem tudott 10 fővel kiállni így a hivatalos eredmény 0-2.

PVSK FIÚ U14 - ATOMERŐMŰ GYKSE 71-79 (14-13, 25-20, 17-20, 15-26)

2022.02.19. 12:00

Fiú serdülő bajnokság, Szuhay Sportcentrum, Dombóvár

U14/A: Sidlovits Balázs 20, Szabó Damján 12, Szerecz Boldizsár 8, Szundi Zsigmond 6, Kolcsár Márton 6, Krizsics Milán 4, Michael Nakhleh 4, Pohl Máté 4, Majorosi Dániel 3, Galambos Gábor 2, Jaczó Zoltán 2,

Drab Attila: - Tudtuk ezen a mérkőzésen, hogy mire számítsunk, és mit kell tennünk annak érdekében, hogy a döntőbe kerüljünk. Ezt három negyeden kersztül tudtuk is tartani, de a negyedik negyedben elfogytunk. A 2. perctől az 5. percig nem tudtunk kosarat szerezni, míg ellenfelünk dobott 16 pontot. Így megérdemelten örülhetett a lefújás végén az Atomerőmű. Az utolsó negyedben valahogy elfelejtettük azt mi kell a sikerhez. Ennek ellenére voltak nagyon szép megoldások a mérkőzésen ami tetszett, és jó volt látni, hogy megint előre léptünk egyet.

PVSK FIÚ U14B - KNIPL KFT. BONYHÁDI KSE U14 38-69 (14-17,8-22,6-8,10-22)

2022.02.19. 11:45

Fiú serdülő bajnokság, Thury SZKI Tornaterme, Nagykanizsa

U14B: Nagy Ádám (8), Nizzoli Matteo (9), Szabó Dénes (4), Hős-Nagy Hunor, Szabó Levente, Bálizs Richárd, Dubacz Levente Mihály, Csökli Márton Attila (11), Kaufmann Richárd Mátyás (2), Nágl Szabolcs, Nagy Marcell (4), Pinczehelyi Vencel

Sponga Bence: - Bár az első negyed végén egy szép rohamnak köszönhetően visszajöttünk a mérkőzésbe, ezt követően sajnos végig látszott hogy nagyon az előző meccsben ragadtunk. Gratulálok az ellenfélnek!

KANIZSA KK - PVSK FIÚ U14B 62-40 (7-19,15-10,27-7,13-4)

2022.02.19. 10:00

U14B: Nagy Ádám (12), Nizzoli Matteo (5), Szabó Dénes (7), Hős-Nagy Hunor (2), Szabó Levente (2), Nagy Miklós, Bálizs Richárd, Dubacz Levente Mihály, Csökli Márton Attila (8/3), Kaufmann Richárd Mátyás, Nágl Szabolcs, Nagy Marcell (2), Pinczehelyi Vencel (2)

Sponga Bence: - Az első félidőben sikerült teljesíteni a mérkőzés előtt kitűzött céljainkat, azonban ezt egy nem várt leolvadás követte a harmadik negyedben. Ebből sajnos a negyedik negyedben sem tudtunk kilábalni. Gratulálok az ellenfélnek!

PVSK U10 FIÚ - NKA PÉCS BELVÁROSI 101-14 (18-4, 37-2, 12-2, 32-6)

2022.02.19. 11:00

Baranya Megye U10, Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny utca 11.)

PVSK Fiú U10: - Puszpán (28), Lánczos (45), Szegedi (15), Kálóczi (5), Jenczer (5), Kovácsfi-Till (2), Mátrai (1), Szabadi -, László -, Szatmári -.

Mándity Marko: - Mindenki labda és kosáréhesen kosárlabdázott ez mutatja a második negyed részeredménye is amikor 2 pontot kaptunk össz-vissz azt is büntetőből. Sok labdát szereztünk, futottunk mint a mérgezett egerek. Ennek eredménye pedig, hogy először a szezonban átléptük a 100 pontos határt. Lánczos Lázárnak külön díja pedig, hogy következő U10-es fordulóra készülhet 100 db palacsintával, mivel ő dobta a 100. és 101. pontunkat! Gratulálok az ellenfél csapatnak is és további sok sikert kívánok!

PVSK U10 LEÁNY - PVSK U10 FIÚ 24-86 (8-24,5-20,6-18,5-24)

2022.02.19. 09:00

Baranya Megyei U10-es Bajnokság 4. FORDULÓ, PVSK Szamosi Nándor Sportcsarnok (7622 Pécs, Verseny utca 11.)

PVSK Fiú U10: - Lánczos (29), Puszpán (22), Szatmári (14), Szegedi (9), Kálóczi (5), Jenczer (4), Mátrai (3), Kovácsfi-Till -, Szabadi -, László -

Mándity Marko: - Nagyon örülök, hogy újra mérkőzést játszhattak a legfiatalabbak is. Az elején kicsit bátortalanul megilletődve kezdtünk, de aztán megértették, hogy én csak annyit kérek tőlük amit az edzésen is gyakorlunk. Az előző fordulóhoz képest mindenféleképpen előreléptünk. Gratulálok a csapatomnak és a lányoknak is!

Női Kosárlabda Utánpótlás

PVSK LEÁNY U18-NBIB - UNI-GYŐR SZESE 90-53 (20-15, 25-15, 21-11, 24-12)

2022.02.20. 18:00

Leány junior bajnokság, Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny utca 11.)

U18-NBIB: Bunyik Lilian (5/3), Schmidt Laura (2), Temes Boróka (2), Horváth Boglárka (8), Vincze Nikolett (17/3), Szűcs Luca (4), Jáhni Zsófia (12/6), Borbás Panni (11/3), Tenyér Zsófia (9/3), Földing Anna (3), Pucz Eszter (7), Kovács Kitti Regina (10/3)

PVSK LEÁNY U16 A - DVTK AKADÉMIA A 62-82 (20-26,15-28,10-18,17-10)

2022.02.16. 19:15

Leány kadett kiemelt bajnokság, Szamosi Nándor Sportcsarnok, Pécs (Verseny u.11.)

U16A: Csiki Hanna (16), Futó Beatrix (8), Gyuró Roberta, Hőgye Petra (8), Mayer Dorina (11), Orbán Hajnalka (4), Séra Zsófia (9), Dömös Hédi, Szanyi Borbála (2), Pirisi Eszter, László Anna (4)

Bekk Zsanett: - Egy nagyon kemény, de jó mérkőzést játszottunk. Sajnos fizikálisan teljesen felőröltek bennünket a 18. perctől kezdve, onnantól nagyon nehéz volt fejben koncentrálnunk. Támadásban szintén nem találtuk a helyzeteket, pedig pontosan tudtuk mire számítsunk és készültünk is erre. Bízom benne hogy idővel, fejben is megérünk a különböző taktikai feladatokra, mert egyenlőre ezzel még hadilábon állunk. Viszont ami ismét elmondható rólunk, hogy elképesztő az a küzdeni akarás, amit 40 percen keresztül, megállás nélkül csináltunk. Ezzel a harciasággal jutottunk el ideág, és bízunk benne hogy elérjük így a végső céljainkat is. Gratulálunk a DVTK csapatának!

RICSILLA - PVSK LEÁNY U16 B 113-62 (31-13,30-12,22-14,30-23)

2022.02.18. 18:00

Leány kadett bajnokság, Zrínyi Gimnázium, Zalaegerszeg

U16B: Réger Adél (19/9), Simon Lídia (16/12), Uherkovich Mira (6), Ligner Boglárka (4), Dömös Hédi (15/9), Kis-Simon Cintia, Német Alíz, Lőrincz Szonja (2)

Tamás Nóra: - Ezen a mérkőzésen sajnos sok volt a hibánk a védekezés terén, amit ki kell javítanunk mindenképp. Ellenben a támadásunk a kinti dobásainknak köszönhetően, egészen jól alakult. A lányok jó hangulatbgan és lelkesen játszották végig a 40 percet, a hátrányunk ellenére is! Gratulálok a győztes csapatnak!

NKA PÉCS U13B - PVSK LEÁNY U14A 86-85 (30-12,25-29,12-23,19-21)

2022.02.19. 16:00

Leány serdülő bajnokság

Gyakorló Gimnázium, Kaposvár

U14A: Pirisi Eszter (14), Szanyi Borbála (34), Novreczky Csenge (14), Hőgye Paulina (2), Daróczi Johanna Lili, Kaszás Dalma Patrícia (5), Kőhegyi Sarolta Linda (10), Németh Tamara Kíra (2), Végh Nóra (4), Novreczky Hanga

Tamás Nóra: - Az első negyed fejetlensége okán, egy nagyobb hátránnyal indultunk neki a második etapnak. Nagy akarattal és ennél nagyobb szívvel küzdött mindenki aki a pályára lépett, ezért tudtunk felzárkózni és egy ki-ki meccset játszani! 10 másodperccel a játék vége előtt sikerült labdát szereznünk, amit egy ziccer követett, így átvettük a vezetést. A végjáték nagyon izgalmasra sikerül, a másik csapatnak 2.8 másodperce volt kosarat szerezni, a dobásukat követően a labda pattogott a gyűrűn és sajnos beesett. Fontos kiemelnem, hogy ekkora hátrányból nem minden csapat képes felállni és harcolni a győzelemért. Büszke vagyok a lányokra, hogy ezt véghez tudták vinni, a szerencse a végén nem a mi oldalunkra állt, legközelebb ez majd másképp alakul! Gratulálok a győztes csapatnak!

PVSK LEÁNY U14 - ZALAEGERSZEGI KTE 84-73 (14-17,29-19,21-27,20-10)

Leány serdülő bajnokság, Gyakorló Általános Iskola, Kaposvár

U14: Daróczi Johanna Lili, Kaszás Dalma Patrícia (6), Kőhegyi Sarolta Linda (7), Németh Tamara Kíra (2), Végh Nóra, Novreczky Csenge (16), Novreczky Hanga, Pirisi Eszter (27), Hőgye Paulina, Szanyi Borbála (26)

Tamás Nóra: - Bátran kezdtük el a mérkőzést, mindenki nyerni akart, ami látszott is a lányok teljesítményén. Természetesen akadtak kisebb-nagyobb hibáink, de azon vagyunk, hogy ezeknek a számát minimalizáljuk. Mindenkire szükség volt a meccsen, ki védekezésben, ki támadásban tudott hozzátenni a csapat sikeréhez! Gratulálok a lányoknak a győzelemhez!

PVSK NKA LEÁNY U 10 - NKA PÉCS BELVÁROSI 45-28 (10-10, 10-8, 9-8, 18-2)

U10 bajnokság, Szamosi Nándor Sportcsarnok

U11B: Boldizsár Levendula, Eiter Csenge, Gál Orsolya, Jani Réka Borbála, Majorosi Lili Fanni, Martins Freire Stella, Ott Zsófia, Pálvölgyi Natália, Tonk Janka, Popilla Réka Anna

Garai Dénes: - A játékunk akadozott, de remek egyéni teljesítményeket mutattunk a mai napon, amire építeni szeretnénk a jövőben. Szép győzelem volt, gratulálok a csapatnak!